تعمير گيربكس اتوماتيک خود را به اوتاناکار بسپارید

بهترین نحو تعمیر گیربکس اتوماتیک

توجه داشته باشید که تعمیر گیربکس اتوماتیک باید توسط افراد مجاز و متخصص در این زمینه انجام شود در غیر این صورت ممکن است آسیب های جدی به قسمت های مختلف گیربکس وارد شود. به همین دلیل تست و بررسی گیربکس خودرو و بازرسی دوره ای از آن در اولویت است زیرا همیشه پیشگیری مشکلات بهتر از حل آن است.

اوتاناکار ارائه دهنده بهترین خدمات بررسی و تعمیر گیربکس اتوماتیک در ایران در کمترین زمان اتوموبیل های شما را به صورت صفر تا صد تعمیر می کند.

مشاوره رایگان مشکلات گیربکس شما

تعمیر گیربکس شما

6 ماه گارانتی بدون حساب کیلومتر شمار

مشکلات رایج گیربکس خود را بشناسید

آیا مشکل تعویض دنده دارید؟ مشکل تعویض دنده به علت  پایین بودن روغن موتور و یا مشکلی در چرخ دنده های گیربکس

صداهایی از گیربکش می‌شنوید؟ به دلیل وجود چرخ دنده های زیادی که در گیربکس وجود دارد شنیدن هر صدای غریبی از گیربکس نامتعارف است و باید تعمیر شود.

لرزش دنده : لرزش دنده مستقیما به گیربکس شما مرتبط می‌شود در اسرع وقت باید تعمیر شود.

بوی سوختگی بسیار خطرناک است! اگر گیربکس شما بوی سوختگی می‌دهد اصلا نشانه خوبی نیست.  مراقبت از گیربکس اتوماتیک به دلیل داشتن چرخ دنده ها و مایعات قابل اشتعال از اهمیت بالایی برخوردار است.

تعمیر گیربکس اتوماتیک

تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروهای ایرانی و خارجی در اوتاناکار

 تمام خودروهای اتومات ایرانی و خارجی مانند لیفان،207، بنز، بی ام و، تارا، تیگو و … را می‌تواند در اوتاناکار به بهترین نحو تعمیر و بررسی کنید.

چرا اوتاناکار را برای تعمیر گیربکس خود انتخاب کنیم؟

تعمیر گیربکس اتوماتیک در اوتاناکار تعمیرگاهی که مجهز و با سابقه بالا است که خدمات تعمیر تخصصی گیربکس را به مشتریان ارائه می‌دهد. تعمیر گیربکس اتوماتیک در اوتاناکار تا 6 ماه بدون در نظر گرفتن کیلومتر شمار خودرو تضمین می‌کند. بنابراین مشتریان می توانند تعمیر خودرو خود را بدون نگرانی به ما بسپارند.

دیگر خدمات ما

تعمیر گیربکس خودروهای خارجی خود را به ما بسپارید. بهترین قطعات و تجهیزات متناسب با گیربکس شما را با به صرفه ترین قیمت به شما عرضه می دهیم.
 
برای تعمیر گیربکس خودروهای چینی خود بهتر است ابتدا علائم خرابی گیربکس شمارا بررسی کنیم و قطعات آن را تعمیر و تعوض کنیم
 
خودروهای ایرانی به دلیل پایین بودن استحکام گیربکس نسبت به سایرخودرو ها نیاز به تخصص بالایی برای تعمیر گیربکس دارد.
 

یک مشاوره خوب می‌تواند ذهن شما را بسیار روشن کند.

فرم زیر را پر کنید

تعمير گيربكس اتوماتیک در اوتاناکار به سرعت بنز

تعمير گيربكس اتوماتیک به دلیل مشکلاتی فراوانی که برای گیربکس‌های اتوماتیک به وجود می‌آید، موضوعی جدا از گیربکس‌های دنده‌ای دارد و رفع این مشکل نیازمند تخصص علمی بالایی است.

عدم تعویض دنده، تقه‌زدن ماشین، گاز زیاد و هرز خوردن و وارد شدن به حالت اضطراری، از جمله مشکلات رایج برای این قطعه ازماشین است و باید به فکر تعمير گيربكس اتوماتیک افتاد. دقت داشته باشید که تعمیرگیربکس حتما باید توسط افرادی با تجربه و مجاز در این زمینه انجام شود در غیر این صورت، ممکن است به بخش‌های مختلف گیربکس و اتومبیل شما آسیب جدی وارد شود و هزینه تعمیر را به شکل قابل توجه افزایش خواهد داد. با شنیدن نکات تعمير گيربكس اتوماتیک  با هر آنچه که باید قبل از انتخاب تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک بدانید آشنا می‌شوید.

تعمير گيربكس اتوماتیک

توجه داشته باشید که در بیشتر زمان‌ها برای تعمير گيربكس اتوماتيك، روغن آن هم عوض می‌شود. انواع  مختلفی از روغن گیربکس اتوماتیک در بازار موجود است که هرکدام دارای استانداردها و میزان گران‌روی مخصوصی  هستند. از جمله روغن‌های گیربکس می‌توان به انواع 75W80، 75W90، 85W90، ATF، MTF، AL4، GL5 و…اشاره کرد. برای تعمیر گیربکس با بهترین کیفیت می‌توانید به سایت اوتانا کار سر بزنید.

کیفیت قطعات به کار رفته تاثیری مستقیمی بر روی میزان میزان کارایی گیربکس دارد. به عنوان نمونه، بیشترین میزان خرابی برای گیربکس‌های اتومبیل‌های ایرانی و قدیمی مثل 206 اتومات است. خودروهای ساخت کشور چین، به مراتب خرابی‌های خیلی کمتری نسبت به گیربکس‌های خودروهای ساخت ایران دارند. این خرابی‌ها، در گیربکس‌های خودروهایی که  کره‌ای ساخته است به مراتب کمتر مشاهده می‌شود. در رتبه آخر هم میزان خرابی گیربکس ها برای خودروهای اروپایی و ژاپنی در نظر گرفته شده است.

تعمیر گیربکس اتومات خود را به اوتانا کار بسپارید. ما در این مجموعه تعمیرات گیربکس اتومات اکثر ماشین ها از جمله تعمیر گیربکس 206،هیوندا و  تویوتا را انجام می دهیم.

تعمیر توربین گیربکس اتوماتیک

یکی از نکاتی که در خصوص تعمیر توربین گیربکس اتوماتیک خودرو خود باید بدانید، این است که در هنگام حس کردن کوچک ترین علائم خرابی  در توربین، حتما باید خودرو را به مرکز تخصصی گیربکس اتوماتیک ببرید. زمانی که وقت تعمیر توربین گیربکس قرا می‌رسد، حرارت موتور بیشتر از حد مجاز بالا می‌رود و اصطحکاک دنده فرایویل و توربین گیربکس بیش از میزن شود و در نتیجه باعث آسیب دیدگی قسمت‌های دیگر می‌شود و هزینه تعمير گيربكس اتوماتيك چندین برابر می‌شود. به همین دلیل، باید سریعا خودرو خود را نزد تعمیرگاه های معتبر و مجاز از جمله اوتاناکار ببرید تا آن ها در کمترین زمان ممکن خودرو شما را تعمیر وتحویل‌تان دهند.

پیشنهاد  ما از گروه اوتانا کار به شما این است که در هنگام خرید توربین گیربکس، سعی کنید هزینه لازم را بپردازید و از خرید محصولات فیک جدا خودداری کنید تا بتوانید توربین باکیفیت تری خریداری کنید.
البته، فراموش نکنید که دلایل دیگری مثل پیدا شدن اشکالات دیگر گیربکس می تواند بر روی میزان هزینه  تعمیر توربین گیربکس اتوماتیک تاثیر گذار باشد. اما هیچ جایی برای نگرانی نیست چرا که اگر با حس کردن علائم، به سرعت برای تعمیر گیربکس خودرو خود اقدام کنید مجبور به پرداخت هزینه های سنگین برای تعمیرات دیگر نمی‌شوید.

تعمیر گیربکس al4

توربین گیربکس آ ال 4 برای خودرو 206 تفاوت‌هایی نسبت به توربین گیربکس سی وی تی مثل MVM دارد. گیربکس های سی وی تی، دارای شیرهایی برقی برای کنترل توربین‌ها می‌باشند و به صورت هوشمندانه عمل می‌کنند و درون توربین‌های آن‌ها سنسور‌هایی برای ارسال اطلاعات به سمت شیر برقی قرار دارد. اما در گیربکس های al4، توربین‌ها به صورت هیدرولیکی و خودجوش عمل می‌کنند و هیچ‌گونه سنسور و قطعات الکتریکی ندارند. خوب است بدانید که تعمیر توربین گیربکس اتوماتیک آ ال 4، نسبت به سایر گیربکس‌های سی وی تی خیلی کم هزینه تر و راحت تر می باشد.

 تعمیر گیربکس اتوماتیک آ ال 4

تعمیر گیربکس  AL4 با مشارکت شرکت خودروسازی رنو تولید شده است. این تعمیر گیربکس‌ اتوماتیک ۵ دنده هستند بدین صورت که یک دنده برای حرکت به عقب و چهار دنده برای حرکت به سمت جلو دارد. در ساختار جعبه دنده اتوماتیک AL4 یک سیستم مبدل گشتاور با یک  کنترل الکترونیکی استفاده شده است و در کل به صورت الکتروهیدرولیک کنترل و اداره می‌شود. این گیربکس برای خودروهایی همچون پژو ۲۰۷، پژوهای تیپ ۴ و ۶، پژو پارس، ال نود، مگان استفاده می‌شود. تعمیر گیربکس اتوماتیک از جمله کارهایی است که به صورت تخصصی در تعمیرگاه اوتاناکار صورت می‌گیرد.

تعمیر ساعت گیربکس اتوماتیک

ساعت گیربکس را می‌توان همان هوش مصنوعی تلقی کرد که همه فعالیت‌های جعبه ‌دنده را مدیریت می‌کند. این قطعه از قطعات کوچک دیگری مثل سوپاپ اطمینان و کانال روغن تشکیل شده است. به عبارت دیگر این قطعه فشار روغن داخل گیربکس را مدیریت می‌کند و سروها، توربین و حال‌های تعویض دنده را در بهترین شکل ممکن قرار می‌دهد. ممکن است در مواقعی ساعت گیربکس اتوماتیک h30 cross از حالت تنظیم برگردد و متوجه شوید که گیربکس خودروی شما نمی‌تواند کارایی مناسبی داشته باشد.

از جمله مشکلاتی که در هنگام خرابی ساعت گیربکس رخ می‌دهند می‌توان به تغییر دنده‌های اشتباه، خلاص کردن دنده و تقه زدن گیربکس اشاره کرد. این در حالی است که ممکن است تمام این مشکلات با یک تنظیم ساده ساعت گیربکس رفع شوند اما در مواقع جدی خوب است که برای تعمیر ساعت گیربکس اتوماتیک به تعمیرگاه مراجعه کنید.

تعمیر کار گیربکس اتوماتیک چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

از ماشین خود به خوبی مواظبت کنید چرا که ماشین از جان شما محافظت می‌کند. متاسفانه فهمیدن اینکه کدام یک از مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس اتوماتیک دانش و تجربه کافی  برای تعمیر گیربکس اتوماتیک خودرو شما را دارند کار بسیار سختی است. نکته‌‎ای که شما مورد توجه شما باشد این است که تعمیر گیرباکس اتومات کاری بسیار تخصصی بوده است و سپردن آن به مکانیکی ساده کاری اشتباه است چرا که در بسیاری از موارد باعث می‌شود شما دوبار برای تعمیرات تخصصی گیربکس خود هزینه کنید و دوباره آن را پیش متخصص مخصوص ببرید.  نکته حائز اهمیت دیگر توجه به این است که فرق زیادی بین تعمیرکار تخصصی گیربکس اتوماتیک و تعویض کار گیربکس است و تعداد زیادی از قطعات آن قابل تعمیر  مجددا بوده که متاسفانه بیشتر افراد به علت نداشتن تجربه کافی و تخصص کارآمد آن را عوض می‌کنند.

موضوع دیگری برای دارندگان اتومبیل‌های چینی، این است که گیربکس اتوماتیک خودرو‌های چینی کمی تخصصی تر ساخته شده و شما نباید هرجایی آن ها را تعمیر کنید. ما در اوتاناکار سال‌ها تجربه و تخصص کافی در خدمت شما عزیزان هستیم تا خودروی شما را با کمترین هزینه ممکن و بالاترین کیفیت مثل روز اول تحویل دهیم. تعمير گيربكس اتوماتيك کاری است که فقط باید به ما بسپارید .

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک نیازمند بررسی دقیق می‌باشد. می‌‎توانیم مشکلات آن را دسته بندی کرده و به طور کاملا مفید به هرکدام از آنها اشاره کنیم. نکته حائز اهمیت  در  خصوص تعمير گيربكس اتوماتيك این است که برخی افراد تعدادی از همکاران ما در این حوضه کاری را مکانیکی می‌دانند و توجه به میزان مهارت تخصصی در تعمیرات ندارند و سعی می‌کنند با آزمون و خطا اتومبیل مراجعه کننده را تعمیر کنند اما در بیشتر موارد از پس کار بر نیامده‌اند و باعث می‌شوند مشتری برای تعمیر گیربکس خود هزینه دوباره کنند و دوباره گیربکس را برای تعمیر به تعمیرگاه تخصصی ببرند. ما در اوتانا کار با صدها تجربه در خدمت رسانی به شما عزیزان حاضر هستیم تا اتومبیل شما را با کمترین هزینه ممکن تعمیر و مثل روز اول تحویل دهیم.

به زمان تعویض روغن گیربکس اهمیت دهید

تعویض روغن گیربکس البته یک مشکل نیست. ولی اگر در زمان مناسب انجام نشود می‌تواند باعث خرابی‌های زیادی در ساختمان تجهیزات اصلی گیربکس شود. به همین خاطر می‌توان گفت آن را یکی از مهم ترین واساسی‌ترین زیرمجموعه‌ها در تعمير گيربكس اتوماتیک به حساب آورد. هزینه تعمير گيربكس اتوماتيك برای تعویض روغن نسبت به هزینه تعمیرات تخصصی دیگر بسیار کم است. این را بدانید که روغن گیربکس را باید در زمان‌های مشخصی عوض کنید و به همین سبب هزینه‌ای عقلانی به حساب می‌آید. انتخاب نوع روغن برای گیربکس‌ها باید در تناسب  با نوع گیربکس و مدل آن انجام شود. استفاده از روغن گیربکس‌هایی با قیمت کم ممکن است برخلاف تصور شما به گیربکس صدمه بزند. پس در زمان تعویض روغن به قیمت تعمیر گیربکس فکر نکنید و با کیفیت ترین روغن در بازار را برای خودروی خود انتخاب کنید.

خراب شدن سنسور در گیربکس های اتومات


همینطور که بالاتر گفتیم وظیفه تغییردهنده دنده در گیربکس‌های اتومات بر عهده یک مغز متفکر داخلی و اصلی است. این واحد اصلی با تجزیه و تحلیل داده‌های ورودی انتخاب می‌کند که اتومبیل شما با کدام دنده و چه سرعتی حرکت کند. حال گاهی هم ممکن است همین سیستم متفکر خود دچار نقص و ایراداتی شود. تشخیص این مسئله هم بسیار ساده است. اگر سیستم سنسور داخلی دچار ایرادی شده باشد معمولاً در اکثر موارد چراغ گیربکس روشن می شود و چشمک می‌زند. افزون بر این خود راننده خودرو می تواند بر اساس تجربه شخصی متوجه این موضوع شود. هزینه تعمير گيربكس اتوماتيك در زمان خرابی سنسور آنقدر ها هم زیاد  نیست و به آسانی قابل تعمیر است.

چه موقع باید سرویس گیربکس اتوماتیک را انجام دهیم؟

سرویس گیربکس اتوماتیک دو مدل است که در ادامه این صفحه محصول  دو مورد را به صورت کامل عنوان می‌کنیم. اما همۀ ما می‌دانیم که رانندگی اصولی و داشتن آگاهی کامل دربارۀ کارکرد گیربکس، نقش مهمی در افزایش طول عمر گیربکس و کمتر شدن نیاز آن به تعمیر دارد.

خوب است بدانید که زمان پیشنهاد شده برای انجام سرویس گیربکس، با توجه به نوع و مدل خودرو و گیربکس متغیر است. اما شما برای احتیاط و دقت بیش‌تر خوب است بین 20000 و 60000 کیلومتر، خودروی خود را چک کنید.

از کجا متوجه شویم خودروی ما نیاز به سرویس گیربکس اتوماتیک دارد؟

از آن جایی که قطعه گیربکس اتوماتیک دارای یک سیستم مکانیکی و سامانه‌ای پیچیده است؛ پس هر گونه کوتاهی درنحوه انجام سرویس گیربکس اتوماتیک به ضرر شما و خودرو شما تمام خواهد شد. نشانه‌های خرابی گیربکس یکی از راه‌هایی است که نشان می‌دهد خودروی شما نیاز به آنالیز دارد.

بعد از تعمیر گیربکس اتوماتیک چه اقداماتی باید انجام داد؟

استفاده از اقدامات پیشگیرانه و مراقبت‌های منظم می‌تواند به طور قابل توجهی مدت زمان تعمیر گیربکس را کاهش دهد. اقداماتی مانند سرویس‌ دوره‌ای و مراقبت‌ کردن منظم در زمان رانندگی است که اگر این نکته‌ها رعایت شود، زمان تعمیرات گیربکس اتوماتیک را می‌توانیم به حداقل برسانیم. در ضمن به این توجه کنید که پیشگیری از خرابی گیربکس اتوماتیک بسیار با اهمیت است. مخصوصا اگر خودروی شما ایرانی است که با گیربکس اتوماتیک کار می‌کند، چون در این نوع خودروها احتمال خرابی بیشتر است.

هفت اقدام ضروری پس از تعمیر گیربکس که بهتر است انجام شود عبارت است از:

1. تست و آزمون تعمیر گیربکس اتوماتیک

بعد از تعمیر گیربکس اتوماتیک، حتماً باید گیربکس مورد تست و آزمون قرار گیرد. این تست‌ها شامل تست رانندگی در شرایط مختلف مانند شتاب‌دهی، تعویض دنده‌ها و عملکرد در سرعت‌های مختلف است. این تست‌ها به شما کمک می‌کنند تا از عملکرد صحیح گیربکس و رفع هر مشکل پس از تعمیر مطمئن شوید.

2. تغییر روغن گیربکس

بلافاصله پس از تعمیر، روغن گیربکس باید تعویض شود. تغییر روغن منظم یکی از عوامل کلیدی در حفظ عمر گیربکس و کارایی بهینه آن است. مطمئن شوید که از نوع روغن مورد توصیه توسط سازنده خودرو استفاده می‌کنید و سطح روغن در محدوده مناسب قرار دارد.

3. تنظیمات و تعدیلات

تنظیمات گیربکس باید به صورت دقیق انجام شوند. این شامل تنظیم دندانه‌ها، سرعت‌ها، شتاب و سایر تنظیمات مربوط به گیربکس است. این تنظیمات باید به بهینه‌ترین شکل تنظیم شوند تا عملکرد بهینه گیربکس حفظ شود.

4. مراقبت از روشنایی و نمایشگرها در گیربکس اتوماتیک

روشنایی‌ها و نمایشگرهای مربوط به گیربکس باید در وضعیت سالم و تمیز نگهداری شوند. اطمینان حاصل کنید که تمامی چراغ‌ها و نمایشگرها درست کار می‌کنند و هیچ مشکلی در روشنایی آن‌ها وجود ندارد.

5. رعایت شیوه‌نامه‌ها و اقدامات ایمنی

هنگام تعمیر و نگهداری گیربکس، حتماً باید از شیوه‌نامه‌ها و اقدامات ایمنی پیروی کنید. این شامل استفاده از وسایل حفاظت شخصی مانند دستکش‌ها و عینک‌های ایمنی، رعایت اصول بهداشت و ایمنی در محل کار و همچنین رعایت دستورالعمل‌های تعمیر و نگهداری است. این اقدامات به شما کمک می‌کنند تا از وقوع حوادث و آسیب به خود و دیگران جلوگیری کنید.

6.مراقبت از روند حرکتی

مراقبت از سبک رانندگی و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی می‌تواند به عمر طولانی‌تر گیربکس و افزایش عملکرد خودرو کمک کند. سبک رانندگی صحیح، مانند عدم تنش زدن به گیربکس با تعویض دنده در حالت رانندگی، استفاده از دنده‌ها با توجه به سرعت خودرو و جلوگیری از سرعت زیاد و تعجبهای ناگهانی، به حفظ سلامتی و کارایی گیربکس کمک می‌کند.

7. پیگیری مشکلات

در صورتی که هر مشکل یا نشانه نادرست در عملکرد گیربکس ظاهر شود، باید به سرعت به تعمیرکار متخصص مراجعه کرد تا مشکلات به مرور زمان بزرگ‌تر نشود. عدم رفع مشکلات به موقع می‌تواند منجر به آسیب و تلفات بیشتر در گیربکس شود. بنابراین، دقت کنید و در صورت لزوم، به تعمیرکار مراجعه کنید.

با رعایت این هفت اقدام، می‌توانید از تعمیر گیربکس اتوماتیک بهره بهتری ببرید و عمر و عملکرد بهینه آن را حفظ کنید. همچنین، توصیه می‌شود که به دستورالعمل‌های تعمیر و نگهداری سازنده خودرو نیز توجه کنید و در صورت شک، با تعمیرکار متخصص مشورت کنید.

راهنمای کلی و پایانی جهت تعمير گيربكس اتوماتیک

برای تعمير گيربكس اتوماتيک خوب است پیش شرکت معتبر و متخصصی بروید تا وضعیت نهایی گیربکس از آنچه که در حال حاضر هست بدتر نشود تا هزینه دوباره کاری برای شما نداشته باشد. در این صفحه محصول ما در خصوص تعمير گيربكس اتوماتيك و تعمیرگاه تخصصی گیربکس صحبت کردیم تا شما بتوانید بهترین خدمات برای تعمير گيربكس اتوماتيک را انتخاب کنید.

چرا مرکز تعمیرات گیربکس اتوماتیک اوتانا کار  را برای اتومبیل خود انتتخاب کنم؟

برای تعمیرگیربکس اتوماتیک به اوتانا کار سر بزنید و بهترین خدمات تخصصی گیربکس را تحویل بگیرید.

اوتانا کار تا 6 ماه بعد از تعمیرگیربکس بدون توجه به میزان کیلومتری که طی کرده‌اید، هر گونه مشکل برای گیربکس را گارانتی می‌کند و شما می‌توانید با خیال راحت از خدمات تعمیری گیربکس ما استفاده کنید.

سوالات متداول در خصوص تعمير گيربكس اتوماتيك

  1. گیربکس اتوماتیک چیست؟

گیربکس اتوماتیک نیاز به  پدال کلاچ ندارد، و در زمان رانندگی کار تعویض دنده را به صورت اتوماتیک  و خودکار خودش انجام می دهد.

  1. علل خرابی گیربکس معمولا چه مواردی هستند؟

از علل خرابی گیربکس می‌توان به شنیده‌ شدن صدای وز وز و یا ناله، دیر عمل کردن گیربکس، فهمیدن بوی روغن سوخته از داخل اتومبیل، نشت مایع از زیر خودرو در زمانی که در حالت پارک است، بد جا خوردن دنده، ماشین در حالت خلاص است ولی صدایی بد بدهد، چراغ‌های چک پشت آمپر روشن شود، نرم نبودن کلاج اتومبیل، بالارفتن الکی دور موتور، حرکت نکردن خودرو حتی در زمانی که در دنده‌ای تنظیم شده باشد، از دست رفتن قدرت اتومبیل و…

4 دیدگاه دربارهٔ «تعمیر گیربکس اتوماتیک»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *