تعمیر گیربکس اتومات جیلی همراه با گارانتی در اوتاناکار

آیا می‌خواهید گیربکس خود را به بهترین نحو تعمیر کنید؟

توجه داشته باشید که تعمیر گیربکس اتوماتیک باید توسط افراد مجاز و متخصص در این زمینه انجام شود در غیر این صورت ممکن است آسیب های جدی به قسمت های مختلف گیربکس وارد شود. به همین دلیل تست و بررسی گیربکس خودرو و بازرسی دوره ای از آن در اولویت است زیرا همیشه پیشگیری مشکلات بهتر از حل آن است.

تعمیر گیربکس اتومات جیلی

خودروهای چینی که در اوتاناکار تعمیر می‌شوند

تمام خودروهای اتومات چینی مانند برلیانس و mvm و جک، جیلی و چری و … را می‌تواند در اوتاناکار به بهترین نحو تعمیر و بررسی کنید.

چرا اوتاناکار را برای تعمیر گیربکس خود انتخاب کنیم؟

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک اوتاناکار تعمیرگاهی مجهز و با سابقه بالا است که خدمات تعمیر تخصصی گیربکس اتوماتیک را به مشتریان ارائه می‌دهد. تعمیرگاه اوتاناکارتمام تعمیرات گیربکس اتوماتیک را تا 6 ماه بدون در نظر گرفتن کیلومتر شمار خودرو تضمین می‌کند. بنابراین مشتریان می توانند تعمیر خودرو خود را بدون نگرانی به ما بسپارند.

دیگر خدمات ما

تعمیر گیربکس خودروهای خارجی خود را به ما بسپارید. بهترین قطعات و تجهیزات متناسب با گیربکس شما را با به صرفه ترین قیمت به شما عرضه می دهیم.
برای تعمیر گیربکس خودروهای چینی خود بهتر است ابتدا علائم خرابی گیربکس شمارا بررسی کنیم و قطعات آن را تعمیر و تعوض کنیم.
 
خودروهای ایرانی به دلیل پایین بودن استحکام گیربکس نسبت به سایرخودرو ها نیاز به تخصص بالایی برای تعمیر گیربکس دارد.
 

یک مشاوره خوب می‌تواند ذهن شما را بسیار روشن کند.

فرم زیر را پر کنید

 تعمیر گیربکس اتوماتیک خودروهای جیلی


کمپانی جیلی چینی برای خودروهایش از چندین مدل گیربکس اتوماتیک استفاده می‌کند. به عنوان مثال، برخی از مدل‌های جیلی شامل جیلی امگراند X7 و X8 از گیربکس اتوماتیک شش سرعته AISIN AW AF21 استفاده می‌کنند. همچنین برخی از خودروهای جیلی دیگر از گیربکس اتوماتیک شش سرعته ZF 6HP28 استفاده می‌کنند.

مجموعه اوتاناکار یک مجموعه تخصصی در رابطه با تعمیر گیربکس اتومات خودروهای داخلی و خارجی است. اگر به دنبال مرکزی برای تعمیر گیربکس اتومات جیلی ، چری، بی ام و، بنز یا هر خودروی دیگری هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم برای یکبار هم که شده این قطعه پیچیده خودروی خودتان را به دستان پر توان مهندسین اوتاناکار بسپارید.

تعمیر گیربکس اتومات جیلی امگراند AISIN AW AF21

گیربکس AISIN AW AF21 یکی از مدل‌های گیربکس اتوماتیک است که در برخی از خودروهای کمپانی جیلی، به عنوان گزینه‌ای برای گیربکس اتوماتیک استفاده می‌شود، از جمله جیلی امگراند X7 و X8. این گیربکس اتوماتیک شش سرعته است که توسط شرکت AISIN AW تولید می‌شود و معمولاً در جيلي شاسي بلند استفاده می‌شود. این گیربکس اتوماتیک باعث بهبود کارایی و کاهش مصرف سوخت می‌شود و دارای قابلیت های متعددی از جمله کنترل الکترونیکی برای تعیین سرعت و شیب است.

علائم خرابی گیربکس AISIN AW

شما با دیدن فقط یکی از این علائم باید به سرعت نسبت به تعمیر گیربکس اتومات جیلی امگرند اقدام کنید. گیربکس اتوماتیک AISIN AW AF21، که در خودروهای جیلی امگرند مورد استفاده قرار می‌گیرد، دارای تعدادی نشانه خرابی است که ممکن است در صورت وجود مشکلی در گیربکس، نمایان شوند.

نور چک موتور

 این نشانه ممکن است به دلیل مشکلاتی در سیستم گیربکس، مانند عیب در سنسورهای گیربکس، ایجاد شود.

لرزش یا صدای عجیب

 وجود صداهای غیرمعمول، و یا لرزش در خودرو ممکن است به دلیل مشکل در گیربکس باشد.

دشت‌شدن گیربکس

 اگر گیربکس دشت شود و در موقع شیفت کردن تردید داشته باشد، این نشانه نشان‌دهنده مشکلاتی در گیربکس است.

عدم شیفت کردن گیربکس به صورت صحیح

 اگر گیربکس به صورت مناسب شیفت نکند و ممکن است در سرعت‌های بالاتر با مشکل روبرو شود، این نشانه مشکل در گیربکس را نشان می‌دهد.

تاخیر در شیفت کردن گیربکس

 اگر گیربکس با تاخیر شیفت کند و یا برای تشخیص سرعت وضعیت موتور بیش از حد زمان لازم را بگیرد، ممکن است به دلیل مشکل در گیربکس باشد.

عدم حرکت خودرو

 اگر گیربکس به هیچ وجه حرکتی نداشته باشد و خودرو در جای خود است، این نشانه ممکن است به دلیل خرابی‌های جدی در گیربکس باشد.

جلوگیری از خرابی گیربکس اتومات جیلی

اگر می‌خواهید جلوی خرابی‌های متعدد و هزینه‌بر را بگیرید حتما باید نسبت به انجام دادن یا ندادن بعضی فعالیت‌ها نسبت به خودروی خود کوشا باشید. با این نکات تعمیر گیربکس اتومات جیلی خود را تا حد استانداردی به تعویق بیاندازید.

تعویض روغن گیربکس

 تعویض روغن گیربکس به طور منظم و در بازه زمانی مشخصی می تواند به عمر گیربکس کمک کند و از خرابی های زودرس جلوگیری کند.

عدم استفاده از گیربکس در شرایط سخت

 استفاده از گیربکس در شرایط سخت مانند شتاب دادن شدید، رانندگی در مسیرهای غیرمساعد و ترافیک شدید می تواند به خرابی گیربکس منجر شود. بنابراین، سعی کنید از رانندگی در شرایط آرام و معمولی استفاده کنید.

رانندگی صحیح

 رانندگی صحیح و محافظت از گیربکس می تواند به طول عمر آن کمک کند. بنابراین، به تنظیمات مناسب برای شیفت دادن و شتاب دادن توجه کنید.

تعمیرات منظم

 تعمیرات و نگهداری منظم گیربکس و انجام تعمیرات در صورت نیاز می تواند از خرابی های زودرس جلوگیری کند.

عدم بارگیری زیاد

 عدم بارگیری زیاد بر روی خودرو و اجناس سنگین می تواند به گیربکس ضربه بزند و خرابی را ایجاد کند. بنابراین، از بارگذاری خودرو با اجناس زیاد خودداری کنید.

به طور کلی، رعایت نکات فوق و نگهداری و تعمیرات منظم می تواند به عمر و عملکرد بهتر گیربکس اتوماتیک جیلی امگرند مدل AISIN AW AF21 کمک کند.

مراحل تعمیر گیربکس اتوماتیک جیلی در اوتاناکار

اگر برای تعمیر گیربکس اتومات جیلی خود قصد آمدن به اینجا یعنی اوتاناکار را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما از مراحل تعمیر خودروی خود اطلاع داشته باشید چراکه این می‌تواند به اطمینان شما بیافزاید.

روند تعمیر گیربکس اتومات جیلی در مرکز تخصصی تعمیر گیربکس بستگی به مشکلات موجود در گیربکس و نوع خدمات مورد نیاز دارد. اما به طور کلی، مراحل زیر را می‌توان در روند تعمیر گیربکس اتومات جیلی در نظر گرفت.

تشخیص مشکل

 در این مرحله، فنی‌های مرکز تخصصی با استفاده از دستگاه‌های تشخیصی مشکل را تشخیص می‌دهند و به مالک خودرو گزارش می‌دهند.

تعمیر قطعات

 پس از تشخیص مشکل، فنی‌های مرکز تخصصی قطعات داخلی گیربکس را تعمیر یا تعویض می‌کنند. این شامل تعویض قطعات سایر سیستم‌های مرتبط مانند کلاچ و سیستم هیدرولیکی گیربکس نیز می‌شود.

تعمیر گیربکس

 در این مرحله، گیربکس باز شده و قطعات آن بررسی می‌شوند. قطعاتی که نیاز به تعمیر یا تعویض دارند، تعمیر یا تعویض می‌شوند. در این مرحله، دستگاه‌های پیشرفته برای تعمیر گیربکس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تست و بررسی

 پس از تعمیر، گیربکس مجددا تست و بررسی می‌شود تا مشکلاتی که هنوز باقی مانده‌اند رفع شوند.

تحویل خودرو

 پس از انجام تعمیرات، خودرو به مالک خود تحویل داده می‌شود.

لازم به ذکر است که در هر مرحله از تعمیر گیربکس، مهندسین مرکز تخصصی اوتاناکار با استفاده از قطعات اصلی و با کیفیت، تلاش می‌کنند تا بهترین خدمات را به مشتریان فراهم کنند. همچنین، بسته به نوع خدمات مورد نیاز، مدت زمان تعمیر گیربکس ممکن است متفاوت باشد. به طور کلی، مکانیک‌های مرکز تخصصی تعمیر گیربکس جیلی اوتاناکار برای تعمیر گیربکس از قطعات اصلی و با کیفیت استفاده می‌کنند و تلاش می‌کنند تا با بهره‌گیری از تجربه و دانش فنی خود، بهترین خدمات را به مشتریان ارائه دهند.

هزینه تعمیر گیربکس جیلی

به طور کلی با توجه به مشکلات متنوعی که گیربکس اتوماتیک جیلی یا هر خودروی دیگری با آن مواجح می‌شوند نمی‌توان هزینه یا اجرتی مشخص را برای آن اعلام کرد. حال به این شرایط نوسانات بازار ارز را هم اضافه کنید که خود به تنهایی یک دلیل قاطع است. این بین اما می‌توان گفت که هزینه‌های گیربکس شما می‌تواند به چه عواملی بستگی داشته باد.

نوع خرابی

 هزینه تعمیر گیربکس اتومات جیلی به نوع خرابی و مشکل موجود در گیربکس بستگی دارد. مشکلات کوچک‌تر مانند تعویض فیلترها و روغن، هزینه کمتری دارند در حالی که مشکلات بزرگ‌تر مانند تعویض برخی قطعات بزرگ گیربکس، هزینه بیشتری دارند.

مدل و سال ساخت خودرو

 هزینه تعمیر گیربکس اتومات جیلی می‌تواند بسته به مدل و سال ساخت خودرو متفاوت باشد. برخی خودروها قطعات بزرگتری در گیربکس دارند که تعویض آن‌ها بیشترین هزینه را به همراه دارد.

محل و شرایط تعمیر هزینه تعمیر گیربکس اتومات جیلی بسته به محل و شرایط تعمیر نیز متفاوت است. در مراکز تخصصی و متخصص تعمیر گیربکس، هزینه بیشتری باید پرداخت شود، اما گاهی اوقات هزینه تعمیر در مراکز عمومی کمتر است.

قطعات یدکی

 در برخی موارد، تعمیرکار قطعات یدکی خاصی را باید برای تعمیر گیربکس اتومات جیلی تهیه کند. هزینه این قطعات ممکن است بیشتر از هزینه تعمیر گیربکس باشد.

تعداد کیلومترهای طی شده

 هزینه تعمیر گیربکس اتومات جیلی ممکن است به تعداد کیلومترهای طی شده توسط خودرو نیز بستگی داشته باشد. خودروهایی که بیشترین کیلومتر را طی کرده‌اند، بیشترین خرابی‌ها را نیز دارند که تعمیر آن‌ها نیاز به هزینه بیشتری دارد.

میزان دقت و کیفیت تعمیر

 در نهایت، هزینه تعمیر گیربکس اتومات جیلی به میزان دقت و کیفیت تعمیر نیز بستگی دارد. تعمیرکاران با توجه به تجربه و تخصص خود، ممکن است مشکلات را با کیفیت بالاتر و دقت بیشتری تعمیر کنند که باعث افزایش هزینه تعمیر می‌شود.

بنابراین، هزینه تعمیر گیربکس اتومات جیلی به عوامل بسیاری بستگی دارد و برای تعیین دقیق هزینه، بهتر است با اوتاناکار تماس گرفته و پس از بررسی شرایط و مشکلات خودرو، هزینه تعمیر را مهندسین و کارشناسان ما تعیین کنند.

ویژگی‌های بهترین مرکز تخصصی تعمیر گیربکس اتومات

دقیقا یک تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتومات باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ خب باید به شما بگوییم که اوتاناکار یک مجموعه کامل است که تمامی این ویژگی‌ها را دارد.

تجهیزات و ابزارآلات حرفه‌ای

 مرکز تخصصی باید به تجهیزات و ابزارآلات حرفه‌ای برای تعمیر گیربکس اتومات جیلی دسترسی داشته باشد. این تجهیزات شامل دستگاه‌های تشخیصی و تستی گیربکس، دستگاه‌های تعمیر و بازسازی گیربکس، وسایل نگهداری و تعمیر ابزارآلات و ماشین‌آلات مختلف است.

تعمیرکاران مجرب و متخصص

 تعمیرکارانی که در مرکز تعمیر فعالیت می‌کنند باید دارای تجربه و تخصص کافی در زمینه تعمیر و نگهداری گیربکس اتومات جیلی باشند. باید به صورت مداوم آموزش‌های فنی را طی کرده و با آخرین تکنولوژی‌ها و تجهیزات مربوط به تعمیر گیربکس اتومات جیلی آشنا باشند.

ارائه خدمات پس از فروش

 مرکز تخصصی باید پس از انجام تعمیرات، خدمات پس از فروشی مانند گارانتی و تعویض قطعات تعمیر شده را ارائه دهد. این امر به مشتریان اطمینان می‌دهد که خدماتی که دریافت می‌کنند، به کیفیت بالایی انجام شده‌اند و مرکز تخصصی به عهده مشکلات بعد از تعمیر نیز می‌باشد.

مجهز به قطعات و لوازم جانبی

 مرکز تخصصی باید دسترسی به قطعات و لوازم جانبی مربوط به گیربکس دنده اتوماتيك جیلی داشته باشد. این می‌تواند شامل قطعات جانبی مانند روغن گیربکس و سیستم‌های تهویه، فیلترها، سیستم‌های خنک کننده و … باشد. همچنین باید قادر به سفارشی کردن قطعات برای گیربکس‌های خاص باشد.

استفاده از قطعات اصلی

 مرکز تخصصی باید از قطعات اصلی و استاندارد برای تعمیر گیربکس اتومات جیلی استفاده کند. استفاده از قطعات جایگزین کم‌کیفیت می‌تواند باعث خرابی دوباره گیربکس شود و نوع تعمیرات انجام شده را تحت الشعاع قرار دهد.

استفاده از روش‌های تشخیصی پیشرفته

 یک مرکز تخصصی باید از روش‌های تشخیصی پیشرفته برای تعمیر و بازسازی گیربکس دنده اتومآت جیلی استفاده کند. این شامل دستگاه‌های تشخیصی کامپیوتر گیربکس و دستگاه‌های تستی است که به تعمیرکاران کمک می‌کنند تا مشکلات را به طور دقیق تشخیص دهند و اصلاح کنند.

رعایت اصول بهداشتی و ایمنی

 مرکز تخصصی باید رعایت اصول بهداشتی و ایمنی در فعالیت‌های تعمیراتی خود داشته باشد. این شامل استفاده از وسایل حفاظت شخصی مانند دستکش‌ها، عینک‌های ایمنی، ماسک‌های تنفسی و غیره می‌شود.

قیمت مناسب

 هزینه تعمیر گیربکس اتومات جیلی در یک مرکز تخصصی باید مناسب باشد و به نسبت کیفیت خدمات ارائه شده باشد. مراجعه کنندگان باید به عنوان مشتریان، از قیمت‌های منصفانه و صحیح بهره‌مند شوند.

آموزش تعمیر گیربکس جیلی، نگهداری و پیش‌گیری

برای نگهداری و حفظ عمر مفید گیربکس خودروی جیلی، توصیه‌های زیر را رعایت کنید:

 • روغن گیربکس را به موقع و طبق کارکرد تعویض نمایید.(روغن گیربکس را حداقل در هر 20 هزار کیلومتر تعویض کنید) استفاده از روغن با کیفیت اصلی توصیه می‌شود.
 • سطح روغن گیربکس را بطور مرتب چک کنید و در صورت لزوم روغن اضافه نمایید.
 • از رانندگی خشن و ضربه‌زدن شدید به گیربکس خودداری کنید.
 • در صورت بروز صداهای غیرعادی از گیربکس، بلافاصله جهت بازدید به تعمیرگاه مراجعه نمایید.
 • از گرمکردن کافی موتور قبل از حرکت اطمینان حاصل کنید.
 • از روشن کردن موتور درحالیکه خودرو ثابت است خودداری کنید.
 • دمای روغن گیربکس را مرتبا چک کنید.
 • گیربکس را در برابر ضربه و لرزش حفاظت کنید. از پارک کردن در معابر ناهموار خودداری کنید.
 • هنگام تعویض روغن گیربکس، واشر درزبند را نیز تعویض نمایید.
 • پس از شستشوی خودرو از خشک کردن کامل قسمت زیرین آن اطمینان حاصل کنید تا از ورود رطوبت به گیربکس جلوگیری شود.
 • هرگز اجازه ندهید موتور داغ درحالیکه خودرو ساکن است روشن بماند.
 • در صورت بروز هرگونه مشکل در گیربکس، سریعاً جهت رفع عیب به تعمیرگاه مراجعه کنید.

با انجام به موقع سرویس‌ها و رعایت نکات فوق می‌توانید از عمر مفید گیربکس خودروتان حداکثر استفاده را ببرید و نیز نسبت به کاهش هزینه تعمیر گیربکس جیلی تلاش کنید.

حجم روغن گیربکس جیلی دنده ای

در مورد حجم روغن مورد نیاز گیربکس دنده‌ای خودرو جیلی امگرند، نکات زیر را به حاظ داشته باشید:

 • حجم کل روغن گیربکس در مدل‌های مختلف جیلی متفاوت است و بسته به نوع گیربکس بین 2.2 تا 2.8 لیتر متغیر است.
 • برای مشخص کردن ظرفیت دقیق روغن گیربکس بهتر است به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنید.
 • مقدار روغنی که باید در هر بار تعویض روغن به گیربکس اضافه کرد معمولاً حدود 2 لیتر است.
 • پس از تعویض روغن، حتماً سطح روغن را با دیپ استیک کنترل کنید.
 • هرگز اجازه ندهید سطح روغن پایین‌تر یا بالاتر از حد مجاز باشد.
 • فقط از روغن تأیید شده توسط شرکت خودروساز استفاده کنید.
 • سطح روغن گیربکس را به طور مرتب چک کنید.

اولین انتخاب اتومات سواران؛ چرا اوتاناکار؟

اوتاناکار یک مرکز تخصصی است که دارای تمامی ویژگی‌های مثبتی است که یک مرکز تخصصی گیربکس باید داشته باشد. کیفیت، سرعت، تخصص کارکنان و همچنین رضایت مشتریان و اتومات سواران بی شمار از سراسر کشور چیزی است که طی یک دهه فعالیت مستمر و حرفه‌ای اوتاناکار به‌دست آمده. همین حالا برای سرویس و تعمیر گیربکس اتومات جیلی خود به اوتاناکار بیایید تا در کنار تمامی ویژگی‌ها مثبت از تعمیرات همراه با گارانتی هم بهره‌مند شوید.

گارانتی تعمیرات گیربکس در اوتاناکار همراه است با گارانتی ۶ماهه بدن در نظر گرفتن میزان کیلومتر طی شده با خودروی خود بعد از دریافت خدمات!.

سوالات متداول

سوال 1: هزینه تعمیر گیربکس جیلی چقدر است؟

پاسخ: با توجه به نوسانات بازار ارز و تنوع خرابی این قطعه نمی‌توان قیمتی مشخص به عنوان اجرت به شما اعلام کرد.

سوال 2: چرا آموزش تعمیر گیربکس برای مکانیک‌ها ضروری است؟

پاسخ: گیربکس یکی از پیچیده‌ترین و حساس‌ترین قطعات خودرو محسوب می‌شود. آموزش تعمیر و نگهداری گیربکس برای مکانیک‌ها بسیار ضروری است زیرا آن‌ها را با انواع گیربکس‌ها، نحوه کارکرد، عیب‌یابی و تعمیر صحیح آشنا می‌کند. همچنین باعث افزایش مهارت و تخصص مکانیک می‌شود.

سوال 3: چه مباحثی در دوره‌های آموزش تعمیر گیربکس تدریس می‌شود؟

پاسخ: در دوره‌های آموزش تعمیر گیربکس، مباحثی از قبیل آشنایی با انواع گیربکس‌ها و اجزای آن‌ها، نحوه عملکرد گیربکس‌های دستی و اتوماتیک، روش‌های تعمیر و سرویس گیربکس، تشخیص و رفع عیوب احتمالی، نکات ایمنی، ابزار مورد نیاز و غیره تدریس می‌شود.

سوال 4: چه ابزارهایی برای تعمیر گیربکس مورد نیاز است؟

پاسخ: ابزارهایی مانند جک بلند کننده خودرو، آچارهای مخصوص و عادی، انواع پیچ‌گوشتی‌ها، ابزار بازکردن بست‌ها، دستگاه تست و تنظیم، دستکش و لباس کار مناسب، ترازوی تنظیم گیربکس و غیره برای تعمیر گیربکس مورد نیاز هستند.

سوال 5: چگونه می‌توان از یک گیربکس تعمیر شده مطمئن شد؟

پاسخ: پس از تعمیر گیربکس باید آزمایش و تست جاده‌ای انجام شود تا از عملکرد صحیح آن مطمئن شد. همچنین باید گیربکس توسط دستگاه متعادل‌ساز تنظیم شود. روشن شدن چراغ چک روی داشبورد پس از تعمیر نشانه‌ای از مشکل است و باید بررسی شود. در نهایت با انجام آزمون رانندگی می‌توان از تعمیر صحیح گیربکس اطمینان حاصل کرد.

بهترین تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتومات جیلی کجاست؟

با مراجعه به تعمیرگاه تخصصی اوتاناکار و سپردن خودروتان به مهندسین اوتاناکار بهترین تعمیرگاه این حوزه را پیدا خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *