تعمیر گیربکس اتوماتیک 206 به بهترین نحو

آیا می‌خواهید گیربکس خود را به بهترین نحو تعمیر کنید؟

توجه داشته باشید که تعمیر گیربکس اتوماتیک باید توسط افراد مجاز و متخصص در این زمینه انجام شود در غیر این صورت ممکن است آسیب های جدی به قسمت های مختلف گیربکس وارد شود. به همین دلیل تست و بررسی گیربکس خودرو و بازرسی دوره ای از آن در اولویت است زیرا همیشه پیشگیری مشکلات بهتر از حل آن است.

اوتاناکار ارائه دهنده بهترین خدمات بررسی و تعمیر گیربکس اتوماتیک در ایران در کمترین زمان اتوموبیل های شما را به صورت صفر تا صد تعمیر می کند.

مشاوره رایگان مشکلات گیربکس شما

تعمیر گیربکس شما

6 ماه گارانتی بدون حساب کیلومتر شمار

خودروهای ایرانی که در اوتاناکار تعمیر می‌شوند

تمام خودروهای اتوماتیک ایرانی مانند  206 ،207، L90، دنا ، تارا، کوییک و … را می‌توانید در اوتاناکار به بهترین نحو تعمیر و بررسی کنید.

چرا اوتاناکار را برای تعمیر گیربکس خود انتخاب کنیم؟

تعمیر گیربکس اتوماتیک در تعمیرگاهی مجهز و با سابقه بالا انجام می شود که بهترین خدمات تعمیر تخصصی گیربکس اتوماتیک را به مشتریان ارائه می‌دهد. تعمیرگاه اوتاناکار تمام تعمیرات گیربکس اتوماتیک را تا 6 ماه بدون در نظر گرفتن کیلومتر شمار خودرو تضمین می‌کند. بنابراین مشتریان می توانند تعمیر خودرو خود را بدون نگرانی به ما بسپارند.

دیگر خدمات ما

تعمیر گیربکس خودروهای خارجی خود را به ما بسپارید. بهترین قطعات و تجهیزات متناسب با گیربکس شما را با به صرفه ترین قیمت به شما عرضه می دهیم.
 
برای تعمیر گیربکس خودروهای چینی خود بهتر است ابتدا علائم خرابی گیربکس شمارا بررسی کنیم و قطعات آن را تعمیر و تعوض کنیم.
 
خودروهای ایرانی به دلیل پایین بودن استحکام گیربکس نسبت به سایرخودرو ها نیاز به تخصص بالایی برای تعمیر گیربکس دارد.
 

یک مشاوره خوب می‌تواند ذهن شما را بسیار روشن کند.

فرم زیر را پر کنید

اوتاناکار با تخصص خود در زمینه تعمیر گیربکس 206 اتوماتیک و سایر خدمات خودرو ها آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز می‌باشد. تعمیرگاهی است که بالاترین کیفیت را همراه با بهترین قیمت و ضمانت تعمیر ارائه می‌کند و این ها همه برای جلب رضایت شما مشتریان عزیز است.

تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک 206 مجموعه اوتاناکار دارای هدف تعمیر  تخصصی گیربکس اتوماتیک و  قطعات اصلی گیربکس اتوماتیک انواع خودرو است و خدمات تخصصی گیربکس اتوماتیک را با گارانتی و تضمین کیفیت به مشتریان خود ارائه می‌دهیم. یکی از بهترین تعمیرگاه‌های 206 گیربکس اتوماتیک در تهران اوتاناکار محسوب می‌شود.

از تعمیر گیربکس 206 تیپ 6 اتوماتیک گرفته تا پژو 207 و سایر خودروهای ایرانی و خارجی را به بهترین نحو تعمیر و سرویس می‌کنیم.

تعمیر گیربکس ۲۰۶ اتومات به صورت حرفه ای

باید بدانید که گیربکس نیز مانند بدن انسان پس از مدتی کار نیاز به بررسی کامل دارد. بهترین تعمیرکار گیربکس اتوماتیک 206  در تعمیرگاه تخصصی اوتاناکار می‌توانید پیدا کنید که شامل تعمیرکاران خوب و حرفه‌ای با کادر فنی مجرب و متخصص می‌باشد. کلیه خدمات ارائه شده و قطعات نصب شده پس از تست توسط مشتری و شامل 6 ماه ضمانت بدون احتساب کیلومتر می‌باشند.

تشخیص ایرادات گیربکس اتوماتیک و تعمیر گیربکس 206 اتوماتیک خودرو غیر ممکن نیست و با دانشی که در این سال‌ها کسب کرده‌ایم می‌توانیم خدماتی را در زمینه تعمیر گیربکس 206 اتوماتیک و دنده‌ای انواع خودرو با کیفیت و هزینه مناسب ارائه دهیم. اگر فکر می‌کنید خودروی شما ایراد یا سر و صدا دارد و متوجه مشکل نمی‌شوید، توصیه می‌شود از خدمات مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

تعمیر گیربکس 206 اتوماتیک باید توسط متخصصین انجام شود

گیربکس‌های اتوماتیک حساسیت بیش‌تری نسبت به گیربکس‌های دنده‌ای دارند و در صورت عدم استفاده صحیح و مناسب ممکن است استهلاک بالایی را تجربه کند. می‌دانید که تعمیر گیربکس 206 اتوماتیک با گیربکس های دنده ای متفاوت است و رفع آن‌ها نیاز به تخصص بالایی دارد.

تعویض نکردن دنده، ضربه زدن، گاز نرفتن و وارد شدن به حالت اضطراری از جمله مشکلات رایج این نوع گیربکس هاست. توجه داشته باشید که تعمیر گیربکس 206 اتوماتیک باید توسط افراد مجاز و متخصص در این زمینه انجام شود در غیر این صورت ممکن است آسیب جدی به قسمت‌های مختلف گیربکس وارد شود.

انواع خدمات تعمیر گیربکس 206 اتوماتیک

تعمیر گیربکس 206 اتوماتیک  شامل موارد زیر می‌باشد. گروه تخصصی اتاناکار ایرادات زیر را در گیربکس اتوماتیک 206 تعمیر می‌کند.

 1. ضربه زدن و گاز دادن هنگام شروع به حرکت یا تعویض دنده در حالت سرد و گرم.
 2. عدم کشش خودرو در مسیر سر بالایی (حرکت سخت)
 3. ضربه شدید هنگام توقف
 4. مکث و تاخیر در درگیر شدن دنده در شروع حرکت
 5. صدای زوزه مانند یا هر صوتی که از درون گیربکس خارج شود
 6. از دست دادن شتاب و قدرت در سربالایی ها
 7. گیر کردن روی دنده (دنده سوم)
 8. تعویض نکردن دنده یا دیر تعویض کردن دنده
 9. گاز گرفتن بیش از حد خودرو
 10. روشن شدن چراغ S و * یا چراغ های مربوط به گیربکس یا دزدگیر گیربکس.
 11. روغن کاری مربوط به گیربکس
 12. نشان ندادن یا اشتباه نشان دادن حالت دنده پشت آمپر

یکی از مشکلات رایج بسیاری از دارندگان پژو 206 با گیربکس اتوماتیک، روشن شدن چراغ های S و * در پشت آمپر در کنار نمایشگر موقعیت دنده است.

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک 206

هزینه تعمیر گیربکس 206 اتوماتیک یکی از سوالات متداول صاحبان این خودرو است. واقعیت این است که هزینه تعمیر چنین خودرویی به عوامل زیادی بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر مشکل بسیار جدی است، گیربکس باید کاملاً جدا شود و فرآیند تعمیر شروع شود.

تمام تلاش متخصصان اوتاناکار این است که گیربکس اتوماتیک خودروی شما را در سریع‌ترین زمان ممکن با کمترین هزینه تعمیر کنند. تا جایی که امکان دارد سعی می‌کنیم اگر قطعه‌ای نیاز به تعویض ندارد آن را تعویض نکنیم و فقط با تعویض قطعه مشکل گیربکس شما را برطرف کنیم.

به طور کلی برای تعیین قیمت و دستمزد تعمیرات، گیربکس خودروی شما باید توسط دستگاه تست شود و پس از مشخص شدن مشکل اصلی، پس از تایید شما، مراحل تعمیر گیربکس 206 اتوماتیک خودروی شما آغاز می‌شود. برای تعیین وقت می‌توانید با ما به شماره 87987 تماس بگیرید.

با توجه به افزایش و نوسانات قیمت قطعات و همچنین تفاوت قیمت برای تامین قطعات گیربکس‌های مختلف نمی‌توان قیمت دقیقی برای تعمیر گیربکس 206 اتوماتیک ارائه داد. همچنین میزان و نوع آسیب در تعمیر گیربکس 206 اتوماتیک نیز می‌تواند در تخمین هزینه تعمیر گیربکس 206 اتوماتیک موثر باشد. هنگامی که برای رفع خرابی گیربکس خود از مجموعه اوتاناکار بازدید می‌کنید، کارشناسان هزینه تخمینی تعمیر گیربکس را به شما می گویند و نیازی نیست نگران هزینه‌های غیرعادی باشید.

دلایل اصلی تعمیر گیربکس 206 اتوماتیک AL4

تعمیر گیربکس AL4 اتوماتیک پژو 206 مانند سایر خودروها حائز اهمیت است و باید زیر نظر افراد متخصص انجام شود. قبل از بررسی دلایل تعمیر گیربکس 206 اتوماتیک، بهتر است ابتدا با نحوه عملکرد گیربکس آشنا شوید. گیربکس در خودرو وظایف زیر را بر عهده دارد:

 • انتقال دادن نیروی موتور به چرخ های خودرو
 • اطمینان از شتاب استاندارد
 • تعویض به موقع دنده ها

ایجاد مشکل در هر کدام از این فرایند ها نشان از این دارد که خودروی شما نیاز به تعمیر دارد. تعمیر گیربکس 206 اتوماتیک AL4 به دلایل مختلفی می‌تواند ضروری باشد. با این حال، برخی از دلایل عمومی تر هستند.

نشت روغن گیربکس اتوماتیک

روغن گیربکس اتوماتیک قسمت‌های متحرک خودرو را روغن کاری می‌کند. نشت روغن گیربکس می‌تواند بر عملکرد گیربکس تأثیر بگذارد. هنگامی که سطح روغن به زیر حد استاندارد می‌رسد، روغن کاری قطعات دشوار خواهد بود. برای بررسی وضعیت روغن گیربکس باید سطح روغن آن را تست کنید.

تست سطح روغن گیربکس

تست سطح روغن گیربکس اتوماتیک ساده است. فقط ماشین را روی زمین صاف پارک کنید، کاپوت را بالا بیاورید و روغن گیربکس را چک کنید. اگر همه چیز خوب باشد، روغن گیربکس شفاف و قرمز روشن با بوی شیرین خواهد بود. اگر تیره به نظر می‌رسد، بوی سوختگی می‌دهد یا کم است، به تعمیر گیربکس 206 اتوماتیک نیاز دارید.

آیا مشکل تعویض دنده دارید؟

تعویض نکردن دنده یکی دیگر از مشکلات مربوط به گیربکس اتوماتیک است. در این حالت ممکن است مشکل مربوط به سطح روغن (پایین بودن سطح روغن) یا نقص در ECU باشد.

آیا 206 شما صدای اضافی ای تولید می‌کند؟

به عنوان یک قاعده کلی، هر گونه صدای غیرعادی نیاز به بررسی دارد. گیربکس ها قطعات متحرک زیادی دارند و بروز اشکال در این قطعات با تولید صدای اضافی همراه خواهد بود.

آیا لرزش دنده باعث آزار شما می‌شود؟

لرزش دنده یکی از حس های ناخوشایندی است که هر راننده ای ممکن است آن را تجربه کند. این لرزش مانند زمانی است که یک آماتور برای اولین بار رانندگی می‌کند. لرزش دنده مستقیماً با گیربکس ارتباط دارد و باید در اسرع وقت بررسی شود.

بوی سوختگی نشانه بسیار بدی از خرابی گیربکس است

در یک گیربکس اتوماتیک با تعداد زیادی قطعات متحرک و مایعات قابل اشتعال، بوی سوختن هرگز نشانه خوبی نیست. سوختن روغن گیربکس اتوماتیک به دلیل گرم شدن بیش از حد گیربکس اتفاق می افتد. دلیل این امر می تواند موارد زیر باشد:

 • روغن گیربکس اتوماتیک کثیف
 • روغن گیربکس اتوماتیک سطح پایین
 • نشت روغن گیربکس اتوماتیک
 • شتاب کم

اگر خودروی شما در شتاب گرفتن مجدد از توقف یا شتاب گیری برای تعویض دنده مشکل دارد، شتاب آن کند است و باید بررسی شود.

روشن شدن نمایشگر S و *

هنگامی که نشانگرهای Sport و Snow(S&*) روشن می‌شوند و با یک بوق هشدار همراه می‌شوند، با مشکل جدی گیربکس روبرو هستیم و باید گیربکس اتوماتیک 206 AL4 را تعمیر کنیم. دلایل مختلفی برای روشن شدن این دو نشانگر وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می کنیم:

نشانگر S

ممکن است سوپاپ برقی خودرو ضعیف یا آسیب دیده باشد. در چنین حالتی گیربکس در دنده 3 ثابت می ماند و از آن خارج نمی‌شود. خروج خودرو از دنده 3 تنها با خاموش و روشن کردن مجدد خودرو امکان پذیر است.

نشانگر S&*

اگر روغن گیربکس اتوماتیک به حالت بحرانی و اضطراری برسد، نشانگرهای S&* فعال خواهند شد. این نشان می‌دهد که تعویض روغن گیربکس اتوماتیک باید بلافاصله انجام شود. در واقع گیربکس اتوماتیک دارای یک شمارنده مجهز و پیشرفته است که زمان تعویض روغن را با توجه به فشار وارد شده به گیربکس تعیین می‌کند.

مشکلات رایج گیربکس اتوماتیک 206 (AL4)

ترک خوردگی هنگام تعویض دنده از یک به دو که می توانید با مراجعه به تعمیرگاه آن را برطرف کنید. در اکثر مواقع نیازی به بازکردن کامل گیربکس نیست و این مشکل به راحتی قابل حل است.

گیربکس در حالت اضطراری است. وقتی ماشین صدای شدیدی می دهد و چراغ اسپرت و برف (S/*) روشن می شود، ممکن است ماشین به دنده 3 برود و در این دنده بماند.

خرابی شیرهای برقی که باعث اختلال در سیستم فشار روغن می شود.

خرابی مبدل گشتاور 206

خرابی پمپ روغن که باعث سوختن صفحات کلاچ می شود.

تضعیف حرکت خودرو در سربالایی و حتی سطوح صاف. این مشکل معمولاً به دلیل خرابی مبدل گشتاور یا مبدل گشتاور رخ می دهد.

گیربکس در حالت D یا DRIVE

تعویض نکردن دنده با افزایش سرعت و ماندن در دنده یک.

این ممکن است به دلیل کثیف بودن پین‌ها به دلیل تنظیم نبودن انتخاب‌گر اتفاق بیفتد.

راهنمای نهایی تعمیر گیربکس 206 اتوماتیک

می‌دانیدگیربکس AL4 یکی از برندهای معروف و قابل اعتماد در بین انواع گیربکس اتوماتیک می باشد. این گیربکس توسط شرکت رنو فرانسه تولید شده و به صورت چهار سرعته در بازار به فروش می‌رسد. تعمیر و نگهداری 206 اتوماتیک از اهمیت قابل توجهی برخوردار است و نیاز به سرویس و نگهداری دوره‌ای دارد.

اهمیت تعمیر گیربکس 206 اتوماتیک

مشکلات گیربکس اتوماتیک خودروهای شخصی به خصوص گیربکس خودروهای 206 و 207 که طرفداران زیادی دارد یکی از مهم ترین عوامل خرابی خودروها و خودروها، ترک خوردن دنده ها و صداها و علائم هشدار دهنده خودرو است، نه تعويض دنده، نشت روغن یا مایع. گرفتن کلاچ یا بوی سوختن را باید جدی گرفت. خرابی گیربکس اتوماتیک نیز می تواند چنین علائمی داشته باشد و پیشنهاد می شود برای تعمیر گیربکس 206 اتوماتیک خود به تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک خودرو اوتاناکار در تهران مراجعه کنید.

مراجعه نکردن برای تعمیر گیربکس و دنده اتوماتيك باعث افزایش مشکلات خودرو و ماشین شما می‌شود و مانند بدن انسان به جای درمان باید پیشگیری را انجام دهید. و اگر نمی‌دانید مشکل از کجاست پیشنهاد می‌کنیم برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید. لازم به ذکر است که تعمیر خودروهای ایرانی مانند پژو 206، پژو 207،و خارجی مانند BMW و بنز و لیفان و لکسوس و پورش و… به صورت ویژه تعمیر می‌شوند.

چرا تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک 206 را به اتاناکار برگزینید؟

تعمیرگاه تخصصی اتاناکار تعمیرگاهی مجهز و با سابقه است که خدمات تخصصی تعمیر گیربکس 206 اتوماتیک را به مشتریان ارائه می‌دهد. در این مجموعه تکنسین‌های حرفه‌ای با سابقه کار بالا، گیربکس پژو 206 اتوماتیک را تعمیر می‌کنند. تعمیرگاه اتاناکار تعمیر گیربکس 206 اتوماتیک را تا یک سال گارانتی می‌کند. بنابراین مشتریان می‌توانند بدون دغدغه تعمیر خودرو خود را به ما بسپارند.

مزایای خاص تعمیر گیربکس اتوماتیک در اوتاناکار

تعمیرکار گیربکس اتوماتیک 206 و کلیه تعمیرکاران مجموعه اوتاناکار دارای تجربه لازم در زمینه تعمیر گیربکس اتوماتیک بوده و دارای گواهینامه‌های تخصصی در این زمینه می‌باشند.

قطعات اصلی گیربکس اتوماتیک 206

ما در مجموعه اوتاناکار از قطعات و لوازم تعمیر گیربکس اتوماتیک پژو 206 استفاده می‌کنیم. این قطعات به دلیل کیفیت بالا و طراحی دقیق بهترین قطعات برای تعمیر گیربکس 206 اتوماتیک شما هستند. پس نگران قطعات نباشید.

تست، عیب یابی و مشاوره رایگان گیربکس اتوماتيك ۲۰۶ در اوتانکار

یکی از فرآیندهای اصلی تعمیر گیربکس 206 اتوماتیک، تشخیص مشکل اصلی آن است. در مجموعه اوتاناکار در مرحله اول عیب گیربکس خودرو را مشخص می‌کنیم و پس از ارزیابی های لازم عیب اصلی را به شما می گوییم. ما این کار را کاملا رایگان برای شما انجام خواهیم داد. همچنین میتوانید برای تعمیر گیربکس تیوتا ، تعمیر گیربکس هیوندا و تعمیر گیربکس ام وی ام خود نیز به اوتاناکار مراجعه کنید.

سواات متداول

هزينه تعمير گیربکس 206 اتوماتیک چقدر است؟

هزینه تعمیر گیربکس اتومات 206 بستگی به میزان خرابی گیربکس و قطعات مورد نیاز آن دارد.

اما تست و مشاوره تعمیرات آن در اوتاناکار رایگان است.

خرابی های رایج گیربکس اتوماتیک 206 چیست؟

مشکلاتی مانند ضربه زدن و گاز دادن هنگام شروع به حرکت،کشش نداشتن خودرو

ضربه بالا هنگام توقف، مکث و تاخیر در شروع حرکت، صدای زوزه از داخل گیربکس، از دست دادن شتاب و قدرت، گیر کردن روی دنده از مشکلات رایج تعمیر گیربکس 206 اتوماتیک است