تعمیر گیربکس تویوتا کرولا با کم‌ترین قیمت

آیا می‌خواهید گیربکس خود را به بهترین نحو تعمیر کنید؟

توجه داشته باشید که تعمیر گیربکس اتوماتیک باید توسط افراد مجاز و متخصص در این زمینه انجام شود در غیر این صورت ممکن است آسیب های جدی به قسمت های مختلف گیربکس وارد شود. به همین دلیل تست و بررسی گیربکس خودرو و بازرسی دوره ای از آن در اولویت است زیرا همیشه پیشگیری مشکلات بهتر از حل آن است.

اوتاناکار ارائه دهنده بهترین خدمات بررسی و تعمیر گیربکس اتوماتیک در ایران در کمترین زمان اتوموبیل های شما را به صورت صفر تا صد تعمیر می کند.

مشاوره رایگان مشکلات گیربکس شما

تعمیر گیربکس شما

6 ماه گارانتی بدون حساب کیلومتر شمار

خودروهای خارجی که در اوتاناکار تعمیر می‌شوند

تمام خودروهای اتومات خارجی مانند بنز، بی ام و، لکسوس، تویوتا و … را می‌توانید در اوتاناکار به بهترین نحو تعمیر و بررسی کنید.

چرا اوتاناکار را برای تعمیر گیربکس خود انتخاب کنیم؟

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک اوتاناکار تعمیرگاهی مجهز و با سابقه بالا است که خدمات تعمیر تخصصی گیربکس اتوماتیک را به مشتریان ارائه می‌دهد. تعمیرگاه اوتاناکارتمام تعمیرات گیربکس اتوماتیک را تا 6 ماه بدون در نظر گرفتن کیلومتر شمار خودرو تضمین می‌کند. بنابراین مشتریان می توانند تعمیر خودرو خود را بدون نگرانی به ما بسپارند.

دیگر خدمات ما

تعمیر گیربکس خودروهای خارجی خود را به ما بسپارید. بهترین قطعات و تجهیزات متناسب با گیربکس شما را با به صرفه ترین قیمت به شما عرضه می دهیم.

برای تعمیر گیربکس خودروهای چینی خود بهتر است ابتدا علائم خرابی گیربکس شمارا بررسی کنیم و قطعات آن را تعمیر و تعوض کنیم.
 

خودروهای ایرانی به دلیل پایین بودن استحکام گیربکس نسبت به سایرخودرو ها نیاز به تخصص بالایی برای تعمیر گیربکس دارد.

یک مشاوره خوب می‌تواند ذهن شما را بسیار روشن کند.

فرم زیر را پر کنید

تعمیر گیربکس تویوتا کرولا

 

اگر شما به دنبال خدمات گیربکس تویوتا کرولا هستید، می‌توانید به مرکز تعمیر گیربکس تویوتا کرولا به طور اختصاصی و سایر خودروهای اتوماتیک معتبر بازار به اوتاناکار رجوع کنید. در اوتاناکار تعمیر گیربکس تیوتا با استفاده از قطعات اصلی و تجهیزات تخصصی، بهترین خدمات را برای گیربکس خودرو شما ارائه می‌شود. همچنین، برای اطمینان از کیفیت کار تعمیرگاه، می‌توانید از نظرات و تجربیات مشتریان قبلی آن‌ها در اینترنت استفاده کنید.

الزامات تعمیر گیربکس تویوتا کرولا

در صورتی که شما به دنبال تعمیر گیربکس تویوتا کرولا هستید، باید بدانید که گیربکس اتوماتیک یک قطعه پیچیده و حساس در خودرو است و باید به‌طور منظم تعمیر و نگهداری شود تا کارکرد بهتری داشته باشد. اگر به‌طور مرتب تعمیرات و نگهداری مرتب این قطعه اهمیت بدهید، می‌توانید هزینه‌های بیشتری را در آینده جلوگیری کنید.

در نهایت، برای انتخاب بهترین تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک تویوتا کرولا ، بهتر است که از تجربه مشتریان قبلی استفاده کنید و با تعمیرگاه‌های مختلف تماس بگیرید تا قیمت‌های آن‌ها را مقایسه کنید و تعمیرگاهی را که بیشترین رضایت مشتری را دارد را انتخاب کنید.

مدل گیربکس اتوماتیک تویوتا کرولا

مدل گیربکس اتوماتیک موجود در بعضی از خودروهای تویوتا کرولا، به نام “CVT” یا “گیربکس متغیر پیوسته” است. این گیربکس بدون دنده است و در واقع از یک باند برای انتقال قدرت به چرخ‌ها استفاده می‌کند.

در گیربکس CVT، دو صفحه فلزی قرار دارند که هر دو روی یک دیسک مشترک قرار دارند. با افزایش سرعت موتور، قطر دیسک مشترک کوچکتر می‌شود، اما باند انتقال قدرت در طول این فرآیند تغییر نمی‌کند. این روش به گونه‌ای است که باند همیشه در حال انتقال قدرت به چرخ‌ها است و سرعت خودرو به صورت ناپایدار تغییر نمی‌کند.

مزیت این گیربکس این است که به صورت مداوم بهینه‌سازی شده و عملکرد خودرو را بهبود می‌بخشد. علاوه بر این، به دلیل عدم وجود دنده، گیربکس  CVT  بسیار صاف و بدون صدا کار می‌کند.

بهترین زمان برای سرویس دوره‌ای گیربکس اتوماتیک تویوتا کرولا

تویوتا در دفترچه راهنمایی خودروی کرولا توصیه می‌کند که سرویس دوره‌ای گیربکس اتوماتیک، هر 60,000 مایل (96,000 کیلومتر) یا هر 72 ماه یکبار انجام شود، به هر دوی این موارد بستگی دارد که کدام یک زودتر فرا برسد.

در سرویس دوره‌ای گیربکس اتوماتیک، عملیاتی مانند تعویض روغن گیربکس ،  تعویض فیلتر گیربکس، تعویض جعبه سرعت و بررسی کلی سیستم گیربکس انجام می‌شود. همچنین، در صورت لزوم ممکن است کارهای تعمیری دیگری نیز انجام شود.

در هر صورت، برای حفظ عملکرد بهینه گیربکس و افزایش عمر مفید آن، رعایت روال سرویس دوره‌ای توصیه شده بسیار مهم است.

بهترین تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک تویوتا کرولا، بستگی به شهر و منطقه شما دارد اما اگر در هر جایی از کشور هستید پیشنهاد می‌کنیم از خدمات با کیفیت اوتاناکار پس از برقراری ارتباط با مهندسین این مرکز، بهره‌مند شوید.

در نهایت، برای تعمیر گیربکس تویوتا کرولا ، بهتر است به یک تعمیرگاه گیربکس تخصصی مراجعه کنید تا بازدیدی از خودرو شما داشته باشند و با توجه به نوع خرابی، بهترین راه‌حل‌های تعمیری را برای شما پیشنهاد دهند. این بین حتما ما به شما اوتاناکار را پیشنهاد می‌کنیم.

روغن گیربکس اتوماتیک تویوتا کرولا

روغن گیربکس یکی از عوامل مهم برای عملکرد صحیح و پایدار گیربکس اتوماتیک تویوتا کرولا است. این روغن برای حفظ عمر مفید گیربکس، حفظ کیفیت کارکرد گیربکس و کاهش احتمال خرابی گیربکس بسیار مهم است.

برای تعیین زمان تعویض روغن گیربکس تویوتا کرولا، بهتر است که به دفترچه راهنمای خودرو تان مراجعه کنید، زیرا هر مدل خودرو ممکن است نیازمند تعویض روغن در زمان‌های متفاوت باشد. در بعضی مدل‌های خودروها، می‌توانید بر اساس فاصله زمانی یا کیلومتر شمارش شده، زمان تعویض روغن گیربکس را تعیین کنید.

به طور کلی، توصیه می‌شود که روغن گیربکس تویوتا کرولا هر 60 هزار کیلومتر یا حداقل هر 5 سال تعویض شود. با این حال، اگر شما در شرایط سخت ترافیکی زیاد قرار دارید و یا از خودرو برای تردد در شهر استفاده می‌کنید، شاید لازم باشد که روغن گیربکس را قبل از زمان تعویض معمولی تعویض کنید. همچنین، در صورت استفاده از خودرو در شرایط سختی مانند رانندگی در مناطق مرتفع، رانندگی در شرایط آب و هوایی سخت، رانندگی با بار سنگین و یا رانندگی در شرایط خاکی، لازم است که روغن گیربکس به زودی تر تعویض شود.

در هر صورت، برای تعویض روغن گیربکس تویوتا کرولا، بهتر است که به یک تعمیرگاه مجاز تویوتا مراجعه کنید.

مشکلات متداول گیربکس اتوماتیک تویوتا کرولا

مصرف گاز گیربکس های اتوماتیک: کمبود روغن گیربکس، نرسیدن روغن کافی به پشت کاسه کلاچ، فرسودگی صفحه کلاچ.

ترک خوردگی گیربکس های اتوماتیک: دلیل اصلی این مشکل می‌تواند خطای الکتریکی یا کمبود فشار روغن ناشی از ایراد در ساعت یا خرابی یا پارگی موتور گیربکس باشد.

خلاص شدن از گیربکس اتوماتیک: برش دنده پمپ روغن، خرابی توربین، روغن ضایعات، گیربکس خالی از روغن و دنده های داخل گیربکس معیوب است.

تاخیر در کارکرد گیربکس: گیربکس‌های اتوماتیک تویوتا کرولا کراس به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تعویض دنده در کسری از ثانیه صورت می‌گیرد اما اگر در هنگام تعویض دنده با تاخیر مواجه شدید، ممکن است به دلیل نشت روغن گیربکس باشد.

صدای خودرو در هنگام دور آرام: اگر در هنگام دور آرام صداهای غیرعادی می‌شنوید، مشکل به دلیل کم بودن روغن گیربکس یا کثیف بودن روغن گیربکس یا قطعات فرسوده مانند بلبرینگ، زنجیر دنده عقب یا چرخ دنده است.

نشتی روغن گیربکس: نشت روغن گیربکس یکی دیگر از دلایل بروز مشکلات در گیربکس‌های اتوماتیک است که برای رفع آن باید سریعا اقدام کنید زیرا در صورت ادامه نشتی آسیب زیادی به سیستم گیربکس خودرو شما وارد می‌شود. رنگ روغن گیربکس قرمز و شفاف است، اگر رنگ آن تیره است باید آن را تعویض کنید.

احساس بوی سوختگی از روغن گیربکس: اگر بوی سوختگی را از روغن گیربکس احساس کردید باید سریعا مشکل را تشخیص و رفع کنید. یکی از مهم‌ترین دلایل انشعاب بوی سوختگی از گیربکس داغ شدن بیش از حد روغن گیربکس می‌باشد. روغن گیربکس که کثیف است یا بوی سوختگی دارد باعث می شود فرآیند روغن کاری در سیستم انتقال قدرت خودروهای تویوتا کرولا کراس به خوبی انجام نشود و باعث آسیب به گیربکس شود.

زوزه گیربکس‌های اتوماتیک: صدای زوزه گیربکس‌های اتوماتیک به دلیل صدای فشار روغن یا خرابی دنده ها، مجموعه دنده‌های سیاره‌ای و دنده های دیفرانسیل است.

گیرکردن دنده در حالت پارک: گیرکردن دنده در حالت پارک می تواند به دلایل زیر باشد: کمبود برق در سیستم پارک یا خالی بودن باتری ماشین،

لرزش خودرو در هنگام رانندگی: لرزش خودرو به دلیل آسیب دیدن دسته موتور، صفحات کلاچ و خرابی کلاچ است.

علائم خرابی قبل از تعمیر گیربکس تویوتا کرولا

بوی سوختگی از گیربکس

خلاص شدن از شر دنده ماشین در حالت پارک

دنده را به طور ناگهانی و خود به خود عوض کنید

سفتی حرکت دنده‌ها

بروز صداهای غیرعادی و عجیب مانند صدای ماشین

نشت روغن از ماشین

تمامی این موارد حکایت از وجود اشکال در گیربکس خودرو دارد و باید هر چه سریعتر رفع شود تا مشکل به سایر قسمت‌های گیربکس و خودروی تویوتا کرولا منتقل نشود.

برخی از انواع گیربکس‌های اتوماتیک می‌توانند بیش از 10000 مایل دوام بیاورند در حالی که برخی دیگر بیش از 200000 مایل کار می‌کنند. با این حال، به طور کلی تعمیر و نگهداری خوب می‌تواند به دوام بیشتر آن کمک کند. این موضوع در مورد گیربکس‌های تویوتا کرولا صادق است.

تعویض گیربکس یکی از کارهای پیچیده ای است که با کمی آمادگی و برنامه ریزی در حدود هشت ساعت انجام می‌شود. مانند تمام کارهای مکانیکی روی یک وسیله نقلیه، جابجایی فقط باید روی یک سطح صاف در یک منطقه خشک انجام شود. به طور متوسط، انتظار می رود که یک گیربکس تعویض شده بین 30000 تا 50000 مایل دوام بیاورد. اگر به خوبی انجام شود و به طور منظم نگهداری شود، بازسازی گیربکس می‌تواند تا زمانی که انتقال اصلی (میانگین 120000 تا 200000 مایل) طول بکشد.

برای اینکه گیربکس خود را در بهترین حالت و برای مدت طولانی تری کار کند، نکات کلیدی نگهداری وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

همیشه سطح روغن گیربکس را چک کنید و اجازه ندهید سطح روغن گیربکس به زیر نرمال برسد.

گیربکس خود را همیشه تمیز نگه دارید.

مطمئن شوید که گیربکس شما به درستی خنک شده است.

مراقب دنده های دنده باشید چون حساس و ظریف هستند و سریع دچار مشکل می شوند.

انتقال خود را از نظر ارتعاش بررسی کنید.

شایع ترین مشکل گیربکس گرم شدن بیش از حد است. این مشکل نیاز به تعمیر و نوسازی گیربکس دارد. سایر علائم هشدار دهنده رایج مشکلات انتقال که ممکن است منجر به هزینه های غیرضروری تعمیر گیربکس شود، نشت مایعات، لرزش، صدا و آلودگی روغن است.

متاسفانه در ایران به دلیل عدم آشنایی بیشتر افراد با این نوع گیربکس‌ها، در صورت بروز هر نوع مشکلی در گیربکس، گیربکس تویوتا کرولا را تعویض می‌کنند که این امر نه تنها برای خودرو مشکل ساز است یبلکه بار مالی زیادی برای شما به همراه دارد، تنها دلیل این عدم تجربه کافی است، زیرا در اکثر موارد مشکل ایجاد شده در گیربکس تویوتا کرولا با هزینه بسیار کمتری نسبت به تعویض گیربکس قابل حل است.

اوتاناکار یکی از مراکز تخصصی سرویس و تعمیر گیربکس تویوتا کرولا می‌باشد، با توجه به اینکه تمامی افراد حاضر در این مرکز آموزش‌های لازم را در رابطه با انواع ایرادات ایجاد شده در گیربکس تویوتا کرولا دارند و مهارت کافی را دارند. و تخصص برای تعمیر گیربکس تویوتا کرولا به سرعت آن را شناسایی و به بهترین شکل ممکن حل می‌کنند، به همین دلیل تمامی خدمات در مرکز تهران پلاس با گارانتی ارائه می شود.

جمع بندی

به طور کلی، گیربکس اتوماتیک تويوتا کرولا یک گیربکس معمول و قابل اعتماد است که به خوبی برای مصرف کنندگان عمل می کند. با این حال، مانند سایر قطعات خودرو، گیربکس اتوماتیک تویوتا کرولا نیاز به تعویض روغن و نگهداری دارد و در صورت عدم رعایت این نکات، ممکن است با مشکلاتی مواجه شود. همچنین در صورتی که از گیربکس به درستی مراقبت نشود و به شیوه های نامناسبی استفاده شود، مشکلات شیفتینگ و سایر مشکلاتی می‌توانند به وجود آیند. برای حفظ عملکرد بهینه گیربکس اتوماتیک تویوتا کرولا، توصیه می‌شود که تعمیرات و نگهداری منظم آن را به یک تعمیرگاه مجاز بسپارید و رعایت راهنمایی‌های تولید کننده را در مورد مراقبت از گیربکس اتوماتیک دنبال کنید.

دلیل اعتماد رانندگان نسبت به تعمیر گیربکس‌های اتومات توسط اوتاناکار

تجربه یک دهه‌ای مهندسین اوتاناکار را در نظر بگیرید! ۸ سال استع که سرتاسر ایران رانندگان برای تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک خودروهای خود سراغ مهندسین ما می‌آیند.

اوتاناکار قادر است تا تعمیر گیربکس تویوتا کرولا و همچنین سایر خودروهای معتبرترین خودروسازان جهان را به بهترین شکل ممکن با کم‌ترین هزینه در مقایسه با کیفیت کار برای شما مشتریان اتومات سوار کشور انجام دهد.

با مراجعه به سایت و بخش‌های مختلف متوجه خواهید شد که تفاوتی زیاد بین حرفه‌ای‌ها و غیر حرفه‌ای‌ها وجود دارد.

تعمیر گیربکس اتوماتیک، ارائه سرویس‌های دوره‌ای برای گیربکس‌های اتومات و…. جزو مهم‌ترین خدمات اوتاناکار هستند.

سوالات متداول

آیا تعمیر گیربکس تویوتا کرولا با تعمیرگاه های غیر مجاز مشکل ساز است؟

قطعا خیر…. یکی از بزرگترین ایرادات وارده به اکثر رانندگان اتومات‌سوار اهمیت ندادن به وضعیت سلامت خودرو و سپس کیفیت کار تعمیرکاران مورد اعتمادشان است. تعمیرگاه‌های غیر مجاز با استفاده از قطعات غیراصلی و همچنین نابلدی در این امر ضرری بسیار بزرگ را به خودروی‌شان وارد می‌کنند.

هزینه تعمیر گیربکس تویوتا کرولا چقدر است ؟

هزینه تعمیر گیربکس تویوتا کرولا بستگی به نوع خرابی و مدل گیربکس دارد. برای اطلاعات دقیق‌تر، بهتر است با تعمیرگاه‌های مختلف مانند اوتاناکار تماس بگیرید و قیمت‌های آن‌ها را مقایسه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *