تعمیر گیربکس پورشه با بهترین کیفیت ممکن

آیا می‌خواهید گیربکس خود را به بهترین نحو تعمیر کنید؟

توجه داشته باشید که تعمیر گیربکس اتوماتیک باید توسط افراد مجاز و متخصص در این زمینه انجام شود در غیر این صورت ممکن است آسیب های جدی به قسمت های مختلف گیربکس وارد شود. به همین دلیل تست و بررسی گیربکس خودرو و بازرسی دوره ای از آن در اولویت است زیرا همیشه پیشگیری مشکلات بهتر از حل آن است.

اوتاناکار ارائه دهنده بهترین خدمات بررسی و تعمیر گیربکس اتوماتیک در ایران در کمترین زمان اتوموبیل های شما را به صورت صفر تا صد تعمیر می کند.

مشاوره رایگان مشکلات گیربکس شما

تعمیر گیربکس شما

6 ماه گارانتی بدون حساب کیلومتر شمار

خودروهای خارجی که در اوتاناکار تعمیر می‌شوند

 تمام خودروهای اتومات خارجی مانند بنز، بی ام و، لکسوس، تویوتا و … را می‌توانید در اوتاناکار به بهترین نحو تعمیر و بررسی کنید.

چرا اوتاناکار را برای تعمیر گیربکس خود انتخاب کنیم؟

تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک اوتاناکار تعمیرگاهی مجهز و با سابقه بالا است که خدمات تعمیر تخصصی گیربکس اتوماتیک را به مشتریان ارائه می‌دهد. تعمیرگاه اوتاناکارتمام تعمیرات گیربکس اتوماتیک را تا 6 ماه بدون در نظر گرفتن کیلومتر شمار خودرو تضمین می‌کند. بنابراین مشتریان می توانند تعمیر خودرو خود را بدون نگرانی به ما بسپارند.

دیگر خدمات ما

تعمیر گیربکس خودروهای خارجی خود را به ما بسپارید. بهترین قطعات و تجهیزات متناسب با گیربکس شما را با به صرفه ترین قیمت به شما عرضه می دهیم.
برای تعمیر گیربکس خودروهای چینی خود بهتر است ابتدا علائم خرابی گیربکس شمارا بررسی کنیم و قطعات آن را تعمیر و تعوض کنیم.
 
خودروهای ایرانی به دلیل پایین بودن استحکام گیربکس نسبت به سایرخودرو ها نیاز به تخصص بالایی برای تعمیر گیربکس دارد.
 

تعمیر گیربکس پورشه

 

گیربکس‌های برند پورشه همیشه یکی از بهترین گیربکس‌های بازار بوده و از کیفیت و دوام بالایی برخوردار هستند، سرویس و تعمیر گیربکس پورشه تا حد بسیار زیادی از آسیب دیدن گیربکس‌های برند پورشه جلوگیری می‌کند.  البته لازم به یادآوری است که تعمیر گیربکس پورشه تقریبا اجتناب ناپذیر می‌باشد  و در تمامی طول عمر اتوموبیل  رخ می‌دهد. در واقع پس از نیاز به تعمیر خودرویتان باید بهترین تعمیرکاران را بالای سر خودروی خود ببرید؛ تعمیرکارانی مانند مهندسین گروه اوتاناکار که با دانشی فراوان در این زمینه به شما لوکس‌سواران ارائه خدمت می‌کنند.

گیربکس پورشه شما بیشترین ساییدگی را در مقایسه با سایر قسمت های خودروی شما تجربه می‌کند. داشتن یک گیربکس با عملکرد خوب به اندازه موتور ماشین شما مهم است. عملکرد گیربکس در خودرو برای تبدیل نیروی موتور به حرکت خودرو ضروری است. گیربکس، گشتاور موتور را به قدرت قابل استفاده برای چرخاندن چرخ‌ها چندین برابر می‌کند و اساساً باعث حرکت خودرو می‌شود.

طول عمر گیربکس پورشه

گیربکس اتوماتیک پورشه می تواند حدود 250000 تا 300000 کیلومتر دوام بیاورد و کار کند. تا زمانی که راننده خودرو پورشه بتواند از گیربکس خودرو مراقبت کند و در صورت نیاز آن را به مرکز تخصصی گیربکس اتوماتیک پورشه ببرد و روغن گیربکس اتوماتیک را چک کند، می‌تواند عمر گیربکس خودروی خود را افزایش دهد. مواردی مانند گرم شدن بیش از حد موتور گیربکس، انجام حرکات مسابقه ای و … باعث کاهش عمر گیربکس اتوماتیک پورشه می‌شود.

انواع گیربکس‌های مصرفی در خودروهای کمپانی پورشه

داشتن شاخص‌ها و ویژگی‌های متنوع جزو بارزترین دلایلی هستند که به گیربکس‌های مصرفی در خودروهای کمپانی پورشه لقب قلب آهنی را داده‌اند.

گیربکس اتوماتیک پورشه شیفت ترونیک

گیربکس‌های اتوماتیک شیفت ترونیک بر خلاف گیربکس‌های اتوماتیک معمولی به راننده خودرو اجازه می‌دهد تا با استفاده از اهرم تعویض دنده یا پدال‌های نصب شده پشت فرمان دنده را سبک یا سنگین کند و در این نوع گیربکس اگر راننده از اهرم استفاده می‌کند تعویض دنده در حالت تعویض دنده اتوماتیک، گیربکس به طور خودکار دنده مورد نظر را انتخاب کرده و در زمان مناسب درگیر می‌کند، اما با قرار دادن اهرم دنده در حالت تعویض دنده دستی، با تعریف الگوهای حرکتی خاص برای اهرم دنده یا شیفترهای پشت دنده فرمان تعویض دنده به صورت دستی توسط راننده انجام می‌شود؛البته در صورتی که راننده دنده را تعویض نکند و دور موتور به محدوده قرمز دور موتور برسد تا از آسیب دیدن موتور و اجزای داخلی آن جلوگیری شود. گیربکس ECU گیربکس به طور خودکار فعال می‌شود و دنده را کاهش می‌دهد.

گیربکس اتوماتیک پورشه PDK

مکانیزم این مدل از گیربکس اتوماتیک پورشه مشابه گیربکس‌های دستی است با این تفاوت که در این نوع گیربکس از دو کلاچ برای اتصال و قطع نیروی درگیر شدن دنده‌ها استفاده می‌شود که به زوج و فرد تقسیم می‌شوند. چرخ دنده‌ها بر روی دو محور مستقل به صورت زوج و فرد قرار گرفته و عمل می‌کنند. این گیربکس توسط پورشه ساخته شده و سرعت بالا را بدون هیچ وقفه‌ای در انتقال نیرو میسر می‌سازد. از مزایای این مدل از گیربکس اتومات پورشه می‌توان به کاهش تصادفات، مصرف سوخت کمتر و شتاب بیشتر اشاره کرد.

گیربکس اتوماتیک DCT پورشه

قابلیت تعویض دنده در این مدل از گیربکس اتوماتیک پورشه، بدون استفاده از کلاچ است . در این مدل از خودرو راننده هیچ دخالتی در کار گیربکس ندارد و فعالیت خودرو  به وسیله ابزاری الکترونیکی هیدرولیکی صورت می‌گیرد. این مدل هرگز دچار اختلال ارتباطی گیربکس با پیشرانه نخواهد شد، زیرا مجهز به کلاچی است با دنده‌های 2،4 و6 کلاچ. کلاچ‌های آن در دو نوع بزرگ و کوچک طراحی شده‌اند و مستقل عمل کردن آن ها باعث می‌شود که دنده‌ها با هم تداخلی نداشته و هر کدام وظیفه خودشان را به عهده بگیرند. صفحه کلاچ‌های موجود در بعضی از آنها که خیس می‌باشند، گشتاوری با قدرت 350 نیوتن متر را برای گیربکس در به همراه دارد و این ویژگی برای خودروهایی با قدرت بالا امتیاز بسیار ویژه محسوب می‌شود.

رانندگی درست و اصولی

تکنیک های رانندگی هوشمند می‌تواند طول عمر گیربکس اتوماتیک پورشه شما را افزایش داده و همچنین شما را از شر انجام یک تعمیر گیربکس پورشه پر هزینه در امان نگه دارد.

 • از رانندگی تهاجمی اجتناب کنید. رانندگی تهاجمی از حالت سکون می‌تواند گرما را افزایش دهد، همانطور که شتاب پایدار را افزایش می‌دهد. رانندگی با آرامش بیشتر می تواند فشار وارد بر گیربکس و خودتان را کاهش دهد.
 • از رانندگی قبل از گرم شدن گیربکس و همچنین موتور بپرهیزید. در هوای سرد، قبل از اینکه ماشین را در دنده قرار دهید، اجازه دهید ماشین در دور آرام کار کند تا دور موتور کاهش یابد. مایع گیربکس وقتی سرد است ضخیم تر است و به خوبی از پایین به بالا جابه جا نمی‌شود. بگذارید گرم شود تا بتواند کار خود را بهتر انجام دهد تا از آسیب اصطکاک جلوگیری شود.
 • هنگام حرکت ماشین دنده را عوض نکنید. می‌دانید که گیربکس‌های نوع اتوماتیک شامل تعویض دنده بین دنده درایو و عقب هستند. اگر چه ممکن است وسوسه انگیز باشد که از پارک خارج شوید یا یک چرخش سریع 3 نقطه ای انجام دهید، اما اجازه دهید ماشین قبل از تعویض دنده کاملا متوقف شود تا به دنده های داخلی آسیبی نرسد.
 • گیربکس‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تا حد مشخصی از قرار گرفتن در معرض حرارت را تحمل کنند.
 • مطمئن شوید که مکانیک واجد شرایطی را برای تشخیص هرگونه مشکل مشکوک در گیربکس اتوماتیک پیدا کنید، به خصوص مکانیکی که در مورد نیازهای خاص مدل خودروی شما آگاه باشد. مکانیک مناسب می‌تواند در دراز مدت در زمان و هزینه شما صرفه جویی کند.
 • تمامی تکنسین‌ها و مکانیک‌های اوتاناکار علاوه بر دانش فنی و تخصصی در زمینه تعمیر گیربکس پورشه مهارت و تجربه لازم و کافی را دارند، این افراد می‌توانند آسیب‌های وارد شده به گیربکس پورشه شما را به درستی شناسایی و رفع کنند.
 • اجتناب از توقف و استارت مکرر در ترافیک سنگین و در سراشیبی‌ها از داغ شدن بیش از حد گیربکس و فرسودگی لنت ها جلوگیری می‌کند.
 • انجام تعمیرات دوره‌ای گیربکس به موقع از بسیاری از خرابی هایی که ممکن است با آن مواجه شویم جلوگیری می‌کند.
 • در حالی که خودرو در حال حرکت است، باعث سوختن بیشتر خودرو می‌شود. کاهش دنده با فشار دادن ترمز در موقعیت دنده D ضروری است.
 • هنگامی که در چراغ راهنمایی توقف می‌کنید، ترمز باید کاملاً فشار داده شود، اگر کمتر یا تا نیمه فشار داده شود، کلاچ از کار می‌افتد.
 • هنگامی که وسیله نقلیه خود را پارک کردید و برای تحمل بار روی گیربکس، ابتدا باید ترمز دستی خودرو را نگه دارید و خودرو را در موقعیت (N) قرار دهید. باید پای خود را از روی ترمز بردارید و بگذارید ماشین خم شود، سپس دنده را در موقعیت (P) قرار دهید.

مراحل تعویض روغن گیربکس هنگام تعمیر گیربکس پورشه

 • ابتدا قسمت خنک کننده‌ای که از گیربکس تا رادیاتور امتداد دارد باید جدا شده و با اتصال شیلنگ لاستیکی به لوله موتور روشن شود.
 • پس از این فرآیند، روغن گیربکس باید از لوله عبور کند و روغن موجود در گیربکس کاملاً تخلیه شود.
 • سپس پیچ‌‎های زیر گیربکس باید برداشته شود و پوشش میل لنگ باید برداشته شود.
 • پس از تمیز کردن میل لنگ از روغن گیربکس، فیلتر و واشر باید تعویض شوند.
 • این فرآیند باید با اتصال میل لنگ به گیربکس بلافاصله پس از نصب فیلتر و واشر تکمیل شود.

نشانه‌های خرابی برای تعمیر گیربکس پورشه

 • لرزش هنگام بلند شدن: دلیل ارتعاشاتی که هنگام بلند شدن از زمین رخ می‌دهد به دلیل سایش مجموعه کلاچ است. صدایی که از گیربکس می‌آید صداهای کلیک معمولاً به دلیل لق شدن دندانه‌های کلاچ ایجاد می‌شوند. صدا در هنگام تعویض دنده ممکن است ناشی از فرسودگی دنده باشد.
 • گسل های مکاترونیک: مکاترونیک مغز گیربکس DSG است و سنسورها رگ‌های آن هستند که تعویض دنده وسیله نقلیه شما را در اینجا فراهم می‌کنند. فشار روغن در آن باید به حد معینی برسد تا از تعویض دنده اطمینان حاصل شود، بنابراین وقتی برای اولین بار وسیله نقلیه خود را روشن می‌کنیم، صبر می‌کنیم چند دقیقه تا اطمینان حاصل کنیم که که میزان فشار هیدرولیک در مکاترونیک به آن سطح مدنظر می‌رسد.
 • اختلال عملکرد مغز مکاترونیک: مغز مکاترونیک یک بخش الکترونیکی است و حسگرهای روی آن در دماهای شدید می سوزند و از کار می‌افتند.
 • نشت روغن مکاترونیک:‌ در محل اتصال مکاترونیک و گیربکس قطعه‌ای به نام واشر و اورینگ وجود دارد که به مرور زمان با گرمایش و سرمایش تغییر شکل می‌دهد و در اثر این تغییر شکل، روغن از این قسمت مفصل نشت می‌کند.

چرا اوتاناکار بهترین خدمات دهنده گیربکس‌های اتوماتیک است؟

انجام خدمات مرتبط با گیربکس‌های اتوماتیک علی الخصوص تعمیر گیربکس پورشه به صورت تخصصی روی تمامی خودروها ی بهترین برندهای جهان و همچنین سابقه یک دهه‌ای در این زمین، تیم اوتاناکر را تبدیل به یکی از بهترین تیم‌ها در این زمینه در سراسر ایران کرده است.

شما می‌توانید بدون محدودیت کیلومتری بعد از دریافت هرگونه خدمات از مرکز تعمیرات گیربکس اتوماتیک پورشه  اوتاناکار تا یک سال از ضمانت و گارانتی خدمات بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

تعمیر گیربکس Porsche را کجا انجام بدهیم؟

جواب ما به شما این است که باید این نوع تعمیرات را به دست افراد مجرب بسپارید. مهندسین اوتاناکار بهترین افراد پیشنهادی ما در این حوزه هستند.

مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس پورشه کجاست؟

بهترین تعمیرگاه و مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس اتوماتیک پورشه همان جایی است که قطعات به‌روز و مهندسینی با دانش داشته باشند. پس پیشنهاد ما به شما اوتاناکار است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *