نحوه ثبت نام ایران خودرو ؛ فروش فوق‌العاده و محصولات عرضه شده

فهرست مطالب

با تصمیمات جدید شرکت ایرانخودرو، مشتریان می‌توانند برای خرید محصولات این شرکت در بازه‌های زمانی مختلفی که در قالب قرعه‌کشی اینترنتی پیش‌فروش یا فروش فوق‌العاده برگزار می‌شوند، برای خرید محصولات ، شرکت کنند. نحوه ثبت نام ایران خودرو به این صورت خواهد بود که در هریک از مراحل اتومبیل‌های مختلفی توسط این شرکت عرضه می‌شوند و مشتریان می‌توانند بر اساس علایق و ترجیحات خود، یکی از محصولات را انتخاب نمایند. با این حال، در هر قرعه‌کشی تنها یکبار مجاز به شرکت شده و یک محصول را می‌توان انتخاب کرد. برای خرید بیش از یک محصول باید در قرعه‌کشی‌های متفاوت شرکت کرده و اقدام نمایید. از مهم‌ترین محصولات ایران‌خودرو می‌توان به پژو پارس ، رانا، سمند، سمند سورن، پژو 206، پژو 405 و سایر مدل‌های محبوب در کشورمان اشاره کرد. در ادامه برای آموزش ثبت نام ایرنخودرو در ادامه این مطلب با تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک اوتاناکار همراه باشید.

نحوه ثبت نام ایران خودرو

راه های ثبت نام ایرانخودرو

افرادی که قصد ثبت‌نام در خودروهای ایران خودرو ديزل را دارند، پس از مطالعه نحوه ثبت نام ایران خودرو باید به سایت ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir مراجعه کرده و با دریافت کد کاربری و رمز عبور اختصاصی، مراحل ثبت‌نام خود در این سامانه را انجام دهند. برای این منظور، باید وارد بخش‌های مختلف سایت شده و فرم ثبت‌نام را تکمیل نمایند.

نکات مهم در نحوه ثبت نام ایران خودرو

فرآیند ثبت نام برای اخذ خودرو با هدف احراز هویت و انتخاب زمان تحویل خودرو در سامانه یکپارچه خودرو شرکت ایران خودرو به مراحل متعددی تقسیم می‌شود.

مرحله اول

در مرحله اول، متقاضیان باید نوبت خود را اخذ نمایند و حساب وکالتی (حساب مشترک) با موجودی حداقل ۱۰۰ میلیون تومان را داشته باشند. این مبلغ توسط سازمان حمایت بلوکه می‌شود و برای تمامی متقاضیان الزامی است. سپس متقاضیان پنج حق انتخاب برای مشخص کردن خودروهای مورد نظرشان در لیست انتظار دارند و بر اساس اولویت‌های تعیین شده از سوی سایت، انتخاب‌ها و نوبت دهی صورت می‌پذیرد. بلوکه شدن مبلغ حساب وکالتی برای تمامی متقاضیان الزامی است و در صورت برداشت این مبلغ تا زمان اعلام اولویت‌بندی‌ها، طبق قوانین، به منزله انصراف از طرح محسوب می‌شود.

مرحله دوم؛ نوبت دهی

در مرحله دوم، نوبت دهی و تعیین زمان تحویل خودروها از طریق ورود به سآمآنه یكپارچه خودرو انجام می‌شود و این کار توسط خودروسازان انجام می‌شود.

مرحله سوم

 در مرحله سوم، متقاضیان می‌توانند بر اساس فراخوانی که توسط خودروسازان اعلام می‌شود، ثبت‌نام قطعی خود را انجام دهند و خودروسازان محصولات را اولویت‌بندی کرده و به مشتریان اطلاع می‌دهند تا برای عقد قرارداد اقدام نمایند. در صورت نقض شرایط اعلامی یا خرید خودرو از سایر منابع، قرارداد متقاضی لغو خواهد شد.

این فرآیند معتبر برای احراز هویت و ثبت نام در سآمآنه یكپارچه خودرو می‌باشد.

نحوه ثبت نام ایران خودرو

نحوه ثبت نام ایران خودرو و مراحل آن

در ادامه قدم به قدم این فرایند را باهم دنبال می‌کنیم:

مرحله اول

در قدم اول از نحوه ثبت نام ایران خودرو ۱۴۰۲ شما باید وارد وب سایت رسمی این شرکت شوید و سپس گزینه «ورود کاربر» را از منوی بالا انتخاب کنید.

مرحله دوم

برای ورود به حساب کاربری خود که از پیش ایجاد کرده‌اید، لطفاً کد ملی و گذرواژه خود را در دو قسمت مشخص شده وارد کنید و سپس گزینه “ورود” را انتخاب کنید. در صورتی که گذرواژه حساب کاربری خود را فراموش کرده‌اید، می‌توانید گزینه “فراموشی رمز” را انتخاب کنید.

مرحله سوم

 در حال حاضر، شما به حساب کاربری خود در سآمآنه یكپارچه وب‌سایت ایران خودرو وارد شده‌اید. از بالای صفحه، شما می‌توانید گزینه‌های فروش فوق‌العاده یا پیش‌فروش ایران خودرو را انتخاب کنید. باید توجه داشت که این دو گزینه همیشه در دسترس نبوده و تنها در بازه‌های زمانی مشخص که توسط اطلاعیه‌های ایران خودرو اعلام می‌شوند، تعداد محدودی اتومبیل در این دو بخش (با توجه به پیش‌فروش یا فروش فوق‌العاده) اضافه می‌شود. بنابراین، پیش از انتخاب گزینه موردنظر، به اعلان‌ها و اطلاعیه‌های ایران خودرو دقت نموده و سپس گزینه مناسب را انتخاب نمایید.

مرحله چهارم

با انتخاب این گزینه، لیست اتومبیل‌های مشمول این طرح نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید محصول مورد نظر خود را با استفاده از دکمه “سفارش” انتخاب کرده و سفارش دهید.

مرحله پنجم

در این مرحله، لازم است مواردی که در داخل کادر قرمز رنگ مشخص شده‌اند را مطالعه کرده و در صورت موافقت، تیک کنار آن‌ها را بزنید. در سمت چپ تصویر، جزئیات اتومبیل از جمله آپشن‌ها و صورتحساب و تائید سفارش را مشاهده خواهید کرد. سپس بعد از انجام انتخاب‌های موردنظر در تصویر، کد امنیتی را وارد کرده و در نهایت از قسمت پایین، گزینه “ثبت درخواست” را انتخاب کنید تا سفارش شما ثبت گردد.

مرحله آخر

در نهایت پس از انجام مراحل فوق، سفارش شما با موفقیت ثبت شده است و کد شما برای قرعه کشی در قسمت پایین تصویر وارد شده است. شما باید این کد را تا روز قرعه کشی نگه دارید. در این لحظه، می‌توانید از حساب کاربری خود خارج شوید.

ثبت نام جدید ایران خودرو و قیمت محصولات

شرکت ایران خودرو شرایط پیش فروش ویژه برخی از محصولات خود را برای کاربران سآمآنه یكپارچه خودرو اعلام نموده است. این طرح ویژه مختص متقاضیانی است که تحویل خودروی خود را در قسمت سوم زمستان سال 1402 دریافت می‌کنند. فرآیند ثبت نام برای ماشین‌های ایران خودرو از تاریخ ۳۱ مردادماه تا ۱۱ شهریورماه 1402 انجام می‌پذیرد. لازم به ذکر است که قیمت نهایی هنوز مشخص نشده است و متقاضیان جهت ثبت نام می‌توانند به سامانه فروش ایران خودرو مراجعه نمایند.

شرکت ایران خودرو در راهنمای نحوه ثبت نام ایران خودرو قیمت محصولات خود برای ماه شهریور 1402 اعلام نمود.

اگر به مشکل برخوردید و قصد تعمير گيربكس اتوماتیک خود را دارید به اتاناکار مراجعه کنید.

برنامه فروش فوق‌العاده ایران خودرو در سال 1401

در جدیدترین برنامه فروش فوق‌العاده، دو محصول سورن پلاس و پژو پارس، سفارشی (ELX) با موتور XU7p ارائه می‌شوند. همچنین، در طرح پیش‌فروش پنج محصول دیگر ایران خودرو اعم از تارا دستی و اتوماتیک، دنا پلاس توربو شارژ دستی شش سرعته و با فرمان برقی، دنا پلاس توربو شارژ اتوماتیک و رانا پلاس در رنگ‌های متنوع در دسترس قرار می‌گیرند. متقاضیان می‌توانند از تاریخ پنج‌شنبه 19 آبان ماه سال 1401 با داشتن صلاحیت‌های مورد نیاز در این طرح‌ها شرکت نمایند. ارزیابی این قرعه‌کشی در مدت چهار روز انجام می‌شود و متقاضیان می‌توانند با رعایت شرایط اعلام شده، در این قرعه‌کشی شرکت کنند.

جمع بندی

برای جمع بندی مراحل نحوه ثبت نام ایران خودرو دقت کنید که در مراحل پیش‌فروش یا فروش فوق‌العاده ایران خودرو، ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید و سپس گزینه موردنظر را انتخاب کنید. در صفحه مربوطه، مطالب و مراحل لازم برای سفارش اتومبیل مشخص شده و شما باید اقدام به مطالعه آنها نموده و در صورت تایید، تیک مربوطه را بزنید. سپس با مشاهده جزئیات اتومبیل، انتخاب‌های مرتبط را انجام دهید و در نهایت کد امنیتی را وارد کرده و گزینه “ثبت درخواست” را انتخاب نمایید. پس از این مراحل ، سفارش شما با موفقیت ثبت می‌شود و کد مربوط به قرعه کشی به شما اعلام می‌شود که باید آن را تا روز قرعه کشی نگه دارید. در این مرحله، می‌توانید از حساب کاربری خود خارج شوید.

اگر به این موضوع علاقه‌مندید مقاله تشخیص رنگ خودرو را از دست ندهید.

خدمات تعمیرگاه تخصصی گیربکس اتوماتیک اوتاناکار

گیربکس اتوماتیک اوتاناکار یک تعمیرگاه متخصص در تعمیر و خدمات گیربکس‌های اتوماتیک می‌باشد. با دارا بودن تیمی متخصص و تجربه درخشان در این زمینه، اوتاناکار به عنوان یکی از معتبرترین مراکز تعمیر گیربکس‌های اتوماتیک در منطقه شناخته می‌شود. از خدمات ارائه شده توسط این تعمیرگاه می‌توان به تعمیرات، نگهداری، تعویض قطعات و رفع اشکالات گیربکس‌های اتوماتیک اشاره کرد. با استفاده از تجهیزات پیشرفته و استفاده از قطعات با کیفیت برتر، اوتاناکار به تضمین کیفیت و رضایت مشتریان اولویت داده و از آنجایی که اتومبیل‌ها با گیربکس اتوماتیک در حال حاضر بسیار متداول شده‌اند، این تعمیرگاه یک منبع اعتماد برای دارندگان خودروهای اتوماتیک می‌باشد.

سؤالات متداول

مدارك لازم برای سایت ثبت نام ایران خودرو ۱۴۰۰ ، 1401 و 1402 چیست؟

در ثبت‌نام سال 1400 به بعد ایرانخودرو ثبت شماره گواهينامه، کد يكپارچه تخصیص به همراه دیگر مدارک اعلامی در سایت الزامی است. صدور شناسنامه پس از طی مراحل ثبت نام صورت می‌گیرد.

طرح تبدیل دعوتنامه ایران خودرو از چه زمانی آغاز می‌شود؟

زمان ثبت نام ایران خودرو در این طرح از ۶ شهریورماه ۱۴۰۲ شروع شده و تا پایان شهریورماه یا تا هنگام تکمیل ظرفیت ادامه دارد.